Про це мовиться у звіті, який опублікували 24 березня. Там навели оцінку прогресу, досягнутого у виконанні рекомендацій, наданих країні у 2017 році щодо запобігання корупції.

Цікаво Саміт ЄС підтримав спільну закупівлю боєприпасів для України та допустив передачу ракет

Україну прибрали зі списку країн, які руйнують протидію корупції

Група держав Ради Європи проти корупції (GRECO) дійшла висновку, що Україна досягла певних покращень, виконавши задовільно або у задовільний спосіб 15 з 31 рекомендації. З решти рекомендацій:

  • 9 – були виконані частково,
  • 7 – не були виконані.

У звіті зазначили, що воєнний час призвів до необхідності запровадження воєнного, надзвичайного стану та коригування пріоритетів.

У такому контексті прикметно, що Україна продовжила роботу з імплементації рекомендацій GRECO. Навіть якщо робота ще попереду, як зазначено в цьому звіті, своєчасне подання Україною інформації до GRECO, а також досягнутий прогрес заслуговують на високу оцінку,
– мовиться у документі.

GRECO робить висновок, що поточний рівень виконання рекомендацій більше не є "глобально незадовільним", як це було після попереднього звіту, опублікованого у квітні 2022 року.

Група звернулася до України з проханням надати звіт про заходи, котрі вжили для втілення невиконаних рекомендацій до 31 березня 2024 року. Сесія GRECO схвалила викреслення України зі свого чорного списку держав:

  • де відбуваються структурні зміни, що руйнують протидію корупції,
  • або де стан протидії корупції є "глобально незадовільним".

Корупція в Україні толерується менше

Виконавча директорка Центру протидії корупції Дар'я Каленюк повідомила, що в Мюнхені питання корупції в Україні обговорювалися на закритих зустрічах. Українські представники повідомляли, що корупція не зникла, але позитив полягає у тому, що вона зараз набагато менше толерується, особливо в оборонному секторі.

Це було хорошою новиною для партнерів, що наше суспільство стає більш зрілим,
– додала експертка.

Вона зауважила, що закінчується місія МВФ в Україні, днями буде погодження наступного траншу, який також міститиме антикорупційні вимоги до України.