18 грудня приблизно о 20:12 жителі Кременчука почули потужний вибух. Місцеві зазначили, що офіційно повітряну тривогу у місті не оголошували.
Дивіться також Обстріли балістикою і "Шахедами": у ЗСУ прокоментували плани Росії до масованих атак
Що трапилося у Кременчуці
Згодом тамтешні пабліки розповіли, що у Кременчуці за кілька хвилин після вибуху залунала сирена. Подекуди, а не по всьому місту.
Моніторингові канали зазначили, що попередньо звуки, які чули місцеві жителі, не пов'язані із військовими діями.
Пізніше у Полтавській ОВА уточнили, що ж насправді відбулося.
Звуки, які чули у Кременчуці — це вибух, який стався на одному з промислових об’єктів. Постраждалих немає. На місці працюють усі відповідні служби та зʼясовують обставини події,
– йшлося у повідомленні влади.
Приблизно о 21:08 у Кременчуці знову пролунав вибух. Слабший за попередній.
У соцмережах пишуть, що вибуховою хвилею в деяких будинках повибивало вікна у під'їздах.
На промисловому підприємстві Кременчука трапилося кілька вибухів / Фото соцмережі
Нічна атака дронами-камікадзе: скільки "Шахедів" збили
Вночі 18 грудня окупанти традиційно запустили по Україні "Шахеди". Цього разу – 5 ударних безпілотників. Усі вони були випущені з району російського Приморсько-Ахтарська.
Сили ППО впоралися з ліквідацією ворожих дронів на 100 відсотків. "Шахеди" були збиті у межах чотирьох областей – Миколаївської, Дніпропетровської, Вінницької та Хмельницької.
У Повітряних силах розкрили плани Росії щодо масованих атак
Речник Повітряних сил Юрій Ігнат зауважив, що противник досі накопичує певні засоби. Йдеться про крилаті ракети, зокрема балістичні, такі як "Іскандер-М". Однак основну ставку окупанти робитимуть на дрони. Вони мають достатню кількість "Шахедів", аби атакувати Україну щодня та з різних напрямків.
Зокрема, військовий згадав за нещодавнє рекордне застосування росіянами дронів. 25 листопада вони випустили аж 75 безпілотників. Більшість атакували столицю та область.
За словами Ігната, інтенсивність ударів дронами є індикатором їх запасів у Росії.
Також речник ПС розповів, що окупанти переважно застосовують традиційні "Шахеди". Вони почали перефарбовувати їх у чорний колір, аби вони були радіолокаційно менш помітні.