Шуфрич є близькою людиною до Медведчука, а тому його демарш означає те, що Москва робитиме ставку вже не на "Опоблок" (представником фракції якого є Шуфрич), а на іншу політичну силу, пише Наталія Лебідь у статті для сайту "24".

Читайте також: "Хто кому Рабінович": про причини і наслідки розколу "Опоблоку"

Авторка цитує слова політолога Віктора Небоженка, який говорить, зокрема, про таке: "Кремль зрозумів, що Опоблок не справляється з ідеєю миротворчості, із захистом російської мови тощо, і що потрібні нові політичні сили – такі, як, наприклад, "За життя". За наявності серйозного фінансування від Москви (а я думаю, що це – серйозна умова від серйозного бізнесмена Рабіновича) ці нові сили зможуть підсісти на ліву демагогію та орієнтуватися на лівий електорат, котрий постійно збільшується через недолугу соціально-економічну політику уряду та президента".

Експерт також додає: "На лівому фланзі у нас немає соціалістів, тому Кремль, думаю, вирішив розділити сили. Одна група буде обстоювати "мир у всьому світі" (і це буде Опоблок), а інша займатиметься лівою демагогією (партія Рабіновича-Мураєва). Поява в останній групі Шуфрича пояснюється тим, що у Медведчука не вийшло втиснутися між Льовочкіним та Ахметовим в Опоблок. Дрейф Шуфрича – справа непогана, адже тепер принаймні зрозуміло те, що курувати сепаратистські настрої на Закарпатті буде не він.

В особі Мураєва, якому 41 рік, Шуфрича, якому – 51, та 64-річного Рабіновича ми бачимо три покоління п’ятої колони Кремля. В цьому є певна спадкоємність, тим більше, що між молодим Мураєвим та старим Рабіновичем не вистачало певної середньої ланки. Нині ця ланка виникла в особі скандального, цинічного, але доволі оригінального політика Нестора Шуфрича. Що з цього вийде – сказати тяжко, надто вже карикатурно все це виглядає", – говорить Небоженко.

Кремль більше не робить однозначної ставки на "Опоблок" – як робив колись ставку на Януковича. Москва віддає перевагу тому, аби розкладати яйця в різні кошики. А тому у Шуфрича немає жорсткої установки працювати виключно на опозиційний блок. Тим часом Рабінович зацікавлений, щоб у нього була партія не лише Рабіновича, але й когось іще – в цьому полягає його інтерес,
– коментує інший експерт – Олександр Палій.

Детальніше читайте у публікації: "Скрєпа" зі склепу: як Медведчук гуртує промосковський електорат