На ситуацію в Казахстані відреагували у Росії. Все, що там відбувається, прокоментував прессекретар російського лідера Дмитро Пєсков.
Дізнайтеся більше Відставка уряду та сутички з військовими: усе, що відомо про масштабні протести в Казахстані
Росія про протести в Казахстані
Казахстан не просив допомоги у Росії через протести,
– заявив Пєсков.
Він додав, що Росія переконана, що Казахстан зможе самостійно вирішити свої внутрішні проблеми. Та наголосив, що "важливо, аби ніхто ззовні не втручався у ситуацію".
Протести в Казахстані: головне
- У Казахстані тривають протести, які почалися ще 3 січня. Приводом для них стало підвищення у майже 2 рази ціни на скраплений газ. До слова, ціна на нього у Казахстані в рази менша за українську. Водночас Казахстан добуває велику кількість власного газового конденсату і нафти.
- Влада пішла на поступки: ціну на ресурс знизили, а чинний уряд відправили у відставку. Але протестувальники з вулиць не йдуть. Схоже на те, що ціна на газ стала лише приводом для протестів, а істинна їхня причина – передовсім політична.
- Між протестувальниками та правоохоронцями спалахують сутички. Влада офіційно повідомила про майже 200 постраждалих, більшість – поліцейські.
- В Алмати, Нур-Султані, Мангістауській та Алматинській областях ввели режим надзвичайного стану.
- 5 січня горіли адміністрація і прокуратура Алмати, а також стара резиденція президента. Ці будівлі мітингувальники взяли штурмом.
- У країні не працює інтернет, а також телеканал "КТК", який належить фонду Нурсултана Назарбаєва.
- Президент Токаєв заявив, що перебуватиме у столиці, "щоб не трапилось" і пообіцяв жорсткі дії
Важливо – протести у Казахстані: все, що потрібно знати – дивіться відео