В Алмати тривають протести. Кілька тисяч мітингувальників прийшли на площу Республіки штурмувати акімат.

Читайте також Протестувальники відкрили вогонь по військових у Казахстані, – ЗМІ

У захопленій будівлі акимату й прокуратури пожежа

Протестувальники озброїлися гумовими кийками. Силовики обороняються світлошумовими гранатами. Журналісти видання перебували біля будівлі акимату, коли побіг натовп. На їхніх очах бійця Нацгвардії цивільні спершу повалили на землю, а тоді почали бити. Згодом його забрали автомобілем.

У будівлі адміністрації, яку учасники акції захопили, спалахнула пожежа. У телеграмі Baza пишуть, що постійно чути стрільбу.

Крім того, Varlamov News повідомляє, що горить і будівля прокуратури Алмати, а також один із філіалів партії "Нур Отан", заснованої Нурсултаном Назарбаєвим.


Вогонь перекинувся на захоплений акимат / NEXTA Live

Пожежа у будівлі акимату: дивіться відео

На вулицях чутно стрільбу: дивіться відео

Горить будівля прокуратури: дивіться відео

У заворушеннях постраждали багато людей

У телеграмі KazTAG заявляють, що у результаті заворушень біля акимату Алмати постраждали вже десятки людей.

До місця подій вдалося проїхати лише одній кареті швидкої допомоги. Водночас натовп намагався завадити відвезти побитих, проте медикам вдалося заповнити машину максимальною кількістю постраждалих і поїхати.

Протести в Казахстані: головне

  • Акції протесту в Казахстані розпочалися ще 3 січня, вони тривають і досі. Приводом для них стало підвищення у майже 2 рази ціни на скраплений газ. До слова, ціна на нього у Казахстані в рази менша за українську. Водночас Казахстан добуває велику кількість власного газового конденсату і нафти.
  • Влада пішла на поступки: ціну на ресурс знизили, а чинний уряд відправили у відставку. Але протестувальники з вулиць не йдуть. Схоже на те, що ціна на газ стала лише приводом для протестів, а істинна їхня причина – передовсім політична.
  • Між активістами та правоохоронцями спалахують сутички. Влада офіційно повідомила про майже 200 постраждалих, більшість – поліцейські.
  • Вранці 5 січня на вулиці Алмати вивели БТРи, протестувальники палили автівки поліції, крім того, лунали звуки вибухів світлошумових гранат. ЗМІ пишуть, що учасники акції захопили адміністрацію в Алматинській області. У мережі з'явилася інформація, що протестувальники відкрили вогонь по військових.
  • В Алмати, Мангістауській та Алматинській областях ввели надзвичайний стан.