Речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук розповів 24 Каналу, що як мінімум однієї складової у захисті Кримського мосту більше немає – надводної компоненти. Раніше ВМС України спостерігали в акваторії Керченської протоки присутність бойових кораблів ФСБ Росії, які виконували завдання з охорони і оборони цього об’єкту, однак станом на зараз вже понад місяць там немає жодної одиниці.

Дивіться також Не лише Кримський міст: Світан сказав, що ще треба знищувати в Криму

Символ імперської експансії

Відповідно, в росіян мали посилитися інші складові – протиповітряна оборона, спостереження з пунктів на березі, здійснення пропускного режиму на цьому мосту росгвардією, а також задимлення моста хімвійськами у разі небезпеки. І ці складові зараз працюють.

Варто зазначити два основні моменти щодо цієї артерії: перше – зараз це єдиний гарантований спосіб для представників окупантів залишити Крим, тому що виїжджати через материкову частину України – це вже інша історія. А друге – ворог практично не може використовувати міст як логістичний інструмент для військових потреб. Навіть цистерни з пальним стоять вже місяцями,
– зауважив Плетенчук.

Він додав, що на в’їзді з Тамані через пошкодження Кримського мосту, які він отримав раніше, росіяни не можуть заїхати.

Зараз для Росії як для держави цей міст є більше символом імперської експансії. Тільки через це вони його охороняють,
– підсумував речник Військово-морських сил України.

Кримський міст: що відомо

  • Кримський міст був побудований росіянами у 2018 році. Будівництво тривало два роки, а загальна довжина – 18 кілометрів. Міст з'єднує окупований Крим та Краснодарський край.
  • Восени 2022 року Україна завдала першого удару по Кримському мосту за допомогою вантажівки із 21 тонною вибухівки, яку замаскували у рулонах з пакувальною плівкою. Вибух був настільки потужний, що обвалив дві напівсекції автомобільної частини мосту та пошкодив залізничну колію.
  • 17 липня 2023 року українські Сили оборони завдали другого удару по Кримському мосту, внаслідок якого звалився проліт, плита з'їхала вниз та був вивернутий відбійник. Також були суттєві пошкодження дорожнього полотна. Внаслідок руйнувань росіяни почали перевозити військове озброєння на поромах.
  • Анонімний високопосадовець з ГУР озвучив The Guardian плани щодо знищення Кримського мосту у першій половині 2024 року. Начальник ГУР Кирило Буданов також підтвердив, що "над цим працюють".