Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко. За його словами, існують певні варіанти, як захищатися від морських дронів. Однак Росії у випадку з Кримським мостом це може не допомогти.

Дивіться також Спецоперація України та суттєві руйнування: що відомо про вибухи на Кримському мосту

Інколи виставляють спеціальні загородження та троси, щоб уникнути удару морським дроном. Але в морі це не завжди працює.

На морі ви не можете просто все перекрити. Вони пробували ставити щось на кшталт захисних сіток та тросів, а також прикривали флот в Севастополі. Але сам факт, що перекривають акваторію та вхід в бухту свідчить, що їх вже дістають і там. Вони вимушені боронити свої кораблі навіть в Севастополі,
– зазначив Мусієнко.

Дивіться розмову з Олександром Мусієнком на ютубі 24 Каналу

Чи виробляє Росія власні морські дрони

Як наголосив Мусієнко, поки невідомо, чи Росія має власні морські дрони. Але теоретично вони можуть їх виготовляти. Однак переважно окупанти вкладаються у власні кораблі, підводний флот, торпеди тощо.

Ринок надводних дронів є надзвичайно перспективним. І українським компаніям вартувало б до нього приглянутися.

На ринку повітряних БпЛА є багато розробок, а на ринку надводних дронів – не так вже й багато. Українські розробники можуть на цьому заробляти в майбутньому. Ми можемо зайняти певну нішу,
– розповів Мусієнко.

Вибухи на Кримському мосту: коротко

  • Вночі 17 липня на Кримському мосту сталася "бавовна". Так звана "місцева влада" розповідала про "надзвичайну ситуацію".
  • Вже вдень окупанти оприлюднили відео з місця інциденту. Там можна побачити, що один з прольотів мосту дещо "втомився".
  • Джерела СБУ розповіли 24 Каналу, що саме відбулося на Кримському мості. Це була частина успішної спецоперації СБУ та Військово-морських сил. А сам об'єкт вдалося атакувати за допомогою морських дронів.