Більшість з 15 розташованих в Україні атомних енергоблоків досягли критичного терміну експлуатації та потребують модернізації, повідомляють УНН.
Читайте також: Виробництво "чистої" електроенергії на модернізованій ТЕС
Для продовження терміну експлуатації енергоблоків (щонайбільше на 20-30 років) потрібні мільярди гривень.
Але такого фінансування немає і в найближчому майбутньому не буде. Безпечне виведення з ладу зношених реакторів обійдеться ще дорожче – по мільярду доларів на кожен. Наслідки латання дірок і зовсім непередбачувані,
– пише видання.
Порушити правила та терміни експлуатації обладнання АЕС – найгірше, що можна зробити. Адже тоді виникне ймовірність нової техногенної катастрофи.
4 січня на Южно-Українській атомній електростанції екстрено зупинили один з реакторів. Все через систему автоматичного захисту, яка спрацювала о 5 ранку.
Водночас країни ЄС активно заміщують атомну та вугільну генерацію електроенергії альтернативною. У 2019 році Україна посіла 8 місце у світі з інвестицій в відновлювальні джерела енергії. У рейтингу Bloomberg країна піднялася на 55 позицій. В експлуатацію було введено в цілому понад 4 гігават "зелених" електростанцій. Експерти прогнозують, що тенденція збережеться й у 2020 році.