Також її супроводжували сутички противників Пашиняна з силовиками. Головна вимога опозиціонерів – "Вірменія без Нікола".

До теми Пашинян оголосив про звільнення голови Генштабу: президент проти

Зіткнення в Єревані

Опозиція закликала своїх прихильників зібратися 13 березня біля будівлі МЗС, тому що туди мав приїхати Пашинян. Але поліція оточила адміністративну будівлю, повідомляє інформагенція РИА Новости.

Поліція оточила МЗС Вірменії: дивіться відео

Щоправда, перемовини політиків відбулися у резиденції очільника Вірменії. Поліція також оточила цю будівлю. Прихильники "Руху порятунку Батьківщини" спробували прорвати поліцейських кордон. У підсумку спалахнули сутички.

Дивіться відео сутичок противників Пашиняна з поліцією

За даними видання Интерфакс, біля центрального входу президентської резиденції зібралося кілька сотень опозиціонерів. Водночас проїзд кортежу Пашиняна забезпечили численні співробітники поліції, що вишикувалися в спеціальний коридор.

Деталі зустрічі Саркісяна та Пашиняна

Лідери Вірменії обговорили ситуацію, що склалася в країні, шляхи її вирішення та подолання внутрішньополітичної кризи. Як один із способів вирішення ситуації запропонували проведення позачергових виборів до парламенту, повідомляє ТАСС.

Саркісян в суботу ввечері також мав провести зустрічі з очільницею правлячого парламентського блоку "Мій крок" Ліліт Макунц і лідером опозиційної фракції та однойменної партії "Освічена Вірменія" Едмоном Марукяном.

Після зустрічі Саркісяна та Пашиняна опозиція згорнула свою акцію протесту. Всіх затриманих раніше відпустили.

Що цьому передувало

  • Протести у Вірменії спалахнули ще на початку листопада 2020 року – після підписання угоди щодо Нагірного Карабаху.
  • Вірмени звинувачують Пашиняна у фактичній капітуляції їхньої країни у війні за Нагірний Карабах. Тому вимагають його відставки. Водночас прем'єр неодноразово заявляв, що іншого виходу у нього не було.
  • Криза в країні посилилася наприкінці лютого 2021 року. Причиною стала суперечка про ефективність російських ракетних комплексів "Іскандер", що стоять на озброєнні Вірменії. За словами Пашиняна, восени 2020 року під час війни в Нагірному Карабасі вони "не вибухнули або вибухнули лише на 10%".
  • У підсумку заступник голови Генштабу Тиран Хачатрян не погодився з Пашиняном і назвав подібну думку несерйозною. Після цього, за пропозицією очільника уряду, його звільнили. Натомість Генштаб Вірменії висловив протест через ситуацію, що склалася. І вони, зі свого боку, почали вимагати відставки Пашиняна.
  • На це Пашинян заявив про спробу держперевороту з боку військових. Також він почав вимагати звільнення очільника Генштабу. Але президент Саркісян у цьому питанні його не підтримав.
  • Як наслідок протести у Вірменії спалахнули з новою силою. На початку березня мітингувальники увірвалися до будинку уряду та заблокували вхід до парламенту.

До речі Протести у Вірменії: в країні заговорили про танки у столиці