Про це у прямому ефірі повідомила кореспондентка 24 каналу.

Читайте також: Окупанти відмовляються демонтувати укріплення біля Станиці Луганської

До акції долучилися понад 300 учасників. Серед – них військові, ветерани АТО, учасники Invictus Games із протезами, бігуни на візках, професійні спортсмени та аматори. Приїхав на захід і секретар РНБО Олександр Данилюк.

забіг у пам'ять про загиблих на Донбасі військових
Забіг у пам'ять про загиблих на Донбасі військових / Фото 24 каналу (Марія Писаренко)

Кожен учасник отримав номер із прізвищем загиблого військового. Так хотіли вшанувати захисників, які втратили життя у війні на Донбасі. А ще збирали кошти на лікування поранених на Донбасі військових.

забіг у пам'ять про загиблих на Донбасі військових
Забіг "Шаную воїнів. Біжу за героїв України"/ Фото 24 каналу (Марія Писаренко)

Дистанцій усього було три – на два, шість та вісім кілометрів. Переможців кожного відрізку нагородили медалями, усім учасникам вручили подяки. Такі ж акції провели й у інших містах України.

Читайте також: У Києві завершився Марш захисників до Дня Незалежності

На захід прийшла й жінка, яку 24 серпня не пустили на Ходу гідності. Пані Тамара прийшла на Майдан з прапором з підписами побратимів свого загиблого сина "айдарівця". Вона мала стояти біля сцени з іншими матерями. Однак охорона не пропустила жінку, адже в неї був прапор з підписами, що було заборонено правилами заходу. Пані Тамарі запропонували віддати прапор і пройти далі, однак жінка не погодилася, адже завжди носить його зі собою на такі заходи. Після того, як її не пропустили на Ходу гідності, вона пішла на Марш захисників.

На забіг пані Тамара також прийшла з бойовим прапором. Жінка радіє: подвиг її сина, старшого сержанта батальйону "Айдару" Андрія Абалмасова пам'ятають.

Це якось надихає. Мені дуже приємно, що за мою дитину, яка загинула, біжить людина. Щиро вдячна. Нам це все потрібно, щоб люди пам'ятали наших дітей,
– поділилася почуттями Тамара Абалмасова.

пані тамара хода гідності забіг памяті
Пані Тамара

забіг памяті
Загиблий боєць – старший сержант батальйону "Айдару" Андрій Абалмасов

забіг памяті
Бойовий прапор

Із іменем Андрія Абалмасова на грудях дистанцію у два кілометри пройшов ось цей чоловік. Сергій на візку через побутову травму хребта. І уже 10 років займається спортом на візку. Про забіг чув по телевізору. І через знайомих звернувся до організаторів.

Нам давали номерки. І на номері написано. Я його (забіг – 24 канал) відслідковував, всі події стараюся відслідковувати. І за нього (загиблого бійця – 24 канал) читав колись, пам'ятаю, що наш киянин,
– розповів учасник забігу Сергій Качельніков.

забіг памяті
Сергій Качельніков

Військовий Максим отримав поранення на фронті. Протез на праву ногу одягнув 2018 року. Спорт допоміг йому в реабілітації. Робити так само закликає і травмованих побратимів.

Цю людину я не знаю, яка на наклейці. Але я біг з думкою про іншу людину. Це мій співслужбовець, який загинув у 2015 році,
– зазначив військовослужбовець і учасник забігу Максим.

забіг памяті
Учасник забігу Максим

Такий захід відбувся вже вдруге. Перший щорічний забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України" пройшов в столиці 25 серпня 2018 року. За словами організаторів, надихнув їх досвід американських військових – забіг Run for the Fallen.