Таку думку 24 Каналу висловив політтехнолог Михайло Шейтельман. Він пояснив, як варто сприймати усю цю інформацію.
Дивіться також Не варто озиратися на Москву: Київ відповів США на "необхідність" реформ для вступу в НАТО
Видають бажане за дійсне
У своїй інформації телеканал посилається на четверо колишніх і двоє нинішніх посадовців, які нібито повідомили про зустріч Лаврова з американцями у Нью-Йорку. Утім, називати свої імена вони відмовилися. Так само як і колишні чиновники, які могли бути на зустрічі, відмовилися від коментарів.
"Контакти з такими людьми коштують небагато. Вони могли бути організовані Генрі Кіссінджером (американський політик – 24 Канал) в рамках його діяльності на замовлення Росії. Лавром може зустрічатися з його людьми, це просто експерти і змови тут немає чи якоїсь шкоди. Шкода починається тоді, коли це намагаються видати за державні перемовини", – сказав Шейтельман.
Він підкреслив, що це російський інформаційний трюк, в якому навіть NBC посилалися на британські, а не американські джерела. Таким чином росіяни видають приватну зустріч приватних осіб за державні переговори.
Як сказано в повідомленні NBC, ця зустріч мала на меті підготувати ґрунт для якихось перемовин. Але який? Наприклад, ми говоримо в ефірі, але це жодним чином не увійде в майбутні перемовини, скажімо, Байдена і Сі Цзіньпіна. У росіян у всьому фейки, вони видають одне за інше,
– додав політтехнолог.
Михайло Шейтельман про "таємні перемовини" Лаврова з ексчиновниками США: дивитись відео
Реакція Білого дому
Телеканал зазначив, що перемовини відбувалися за відома адміністрації Байдена, але не її вказівками. Експосадовці поінформували Раду нацбезпеки Білого дому після цього. У Державному департаменті США не підтвердили інформацію про те, що Білий дім санкціонував "таємні переговори" з Росією щодо закінчення війни в Україні. Там назвали це чутками.
"Адміністрація Байдена не санкціонувала ці дискусії. І як ми неодноразово говорили, нічого про Україну без України", – сказав речник Держдепу.
Він додав, що США продовжать підтримувати Україну, зокрема зброєю.
Підтримка США України: останні новини
- США невдовзі оголосять про новий пакет допомоги Україні. До нього можуть увійти касетні боєприпаси. Вони необхідні, аби посилити тиск на російських окупантів.
- Наприкінці червня 2023 року у Wall Street Journal заявили, що США вже невдовзі можуть надати Україні далекобійні ракети ATACMS. На рішення Сполучених Штатів могла вплинути ситуація всередині Росії, зокрема "заколот" Пригожина. Утім, про точні терміни надання зброї не йдеться.
- У Білому домі заявили, що підтримують політику "відкритих дверей" щодо членства України в НАТО. У свою чергу президент США Джо Байден назвав умову – перед тим як доєднатися до Альянсу, Україні доведеться впровадити реформи, щоб відповідати тим стандартам, які мають країни-члени НАТО.