Як і американський Abrams, Leopard 2 заснований на спільному американо-німецькому проєкті MBT60. Про це в ефірі 24 Каналу повідомив військовий експерт, головний редактор Defence Express Олег Катков.

До теми Ракети до "Буку", – військовий експерт назвав переваги Sea Sparrow.

"Брат" американського Abrams

"MBT60 – зразок єдиного танку, який розійшовся. Один став Abrams, другий – Leopard. Останні версії Leopard 2 вийшли навіть важчими за Abrams. У них майже однакова гармата, якщо ми беремо Leopard до версії 2A6. Різниця тільки у бронюванні та двигуні", – пояснив військовий експерт.

Катков не згодний з міфом, що газотурбінний двигун Abrams витрачає значно більше палива. Якщо порівнювати специфікації, то витрати американського танка будуть лише на 30% вищими.

Все про танки Leopard 2: дивитися відео

Версії Leopard 2

Головний редактор Defence Express пояснив, що у Leopard 2 існує кілька версій, які можуть значно відрізнятися.

Версія 2А4, створена у 1985 році, і до 1995 року вироблялася вкрай активно. Після цього вийшли версії 2А5 з додатковим бронюванням, 2А6 – з новою подовженою гарматою,
– розповів Катков.

За його словами, наступна версія 2А7 для нас менш цікава, бо ЗСУ її майже точно передавати не будуть, оскільки таких танків банально замало у країн-операторів.

Наймасовішою, з огляду на запаси танків, є версія Leopard 2А4. Олег Катков повідомив, що цей танк відповідає рівню 1990-х років на Заході. Але не треба жахатися цієї дати, адже Росія намагалася наблизитися до таких технологій навіть у 2022 році.

Це чудовий танк, ікона танкобудування. Його 120-міліметрова гармата стала еталоном. Вона "прошиває" будь-який танк радянського типу, попри всі чинні додаткові захисти,
– запевнив Катков.

За даними військового експерта, боєприпаси до гармати, яким обладнано танк, також проходили модернізацію з урахуванням появи в армії Росії нового типу динамічного захисту "Контакт-5".

"Сучасні прилади, тепловізори, цифрова система управління вогнем – це те, що також було у 1990-х роках на західних машинах", – пояснив Олег Катков.

Дзвінок від Байдена

На думку військового експерта, для початку постачання Leopard 2 до України потрібно колективне рішення країн-партнерів. Для того, щоб Німеччина оголосила про постачання БМП Marder, знадобився дзвінок Джозеф Байдена. До цього постачання даної техніки взагалі не стояло на порядку денному.

"Аналогічна ситуація відбувається з Patriot. Ми пам’ятаємо, як Німеччина не хотіла їх передавати, коли Польща запропонувала. Мовляв, потрібне колективне рішення НАТО. Схоже, Байден і прийняв це колективне рішення", – підсумував Олег Катков.

Яку зброю отримає Україна

  • В останньому пакеті військової допомоги Україні від США мають надійти зенітні ракети Sea Sparrow, якими ЗСУ зможуть озброїти ЗРК "Бук". Це постачання розв'яже проблему дефіциту боєприпасів до українських ЗРК.
  • ЗРК Patriot, які невдовзі має отримати Україна, добре виконують функцію протиракетної оборони. Це їх відрізняє від комплексів NASAMS та IRIS-T, які вже отримала Україна, і які діють на дальність 20 – 40 км.
  • Легкі танки AMX-10RC, які Франція пообіцяла надати Україні, може стати "пательнею" для окупантів. Машина має високу прохідність та можливість атакувати противника на ходу.