Усі зміни в житті українців, які відбудуться після 1 липня 2020 року, зібрав 24 канал. Почнемо із того, що вплине на більшість населення – рівень прожиткового мінімуму та основні соціальні виплати, які від нього залежать.

Важливо знати Мінімальна зарплата і прожитковий мінімум: як зміняться суми з 1 липня

З 1 липня в Україні зростає прожитковий мінімум. Через це виплати, які до нього прив'язані, зростуть. Це пенсії, допомога по безробіттю, допомога на дітей та аліменти. Пів року тому – 1 січня, в Україні підвищили прожитковий мінімум, запланувавши ще два підвищення: 1 липня та 1 грудня.

Відтак з 1 липня прожитковий мінімум зросте на 91 гривню до 2 118.

За категоріями прожитковий мінімум буде таким:

  • Для дітей віком до 6 років – 1 859 гривень;
  • Для дітей віком 6-18 років – 2 318 гривень;
  • Для працездатних осіб – 2 139 гривень;
  • Для осіб, які втратили працездатність – 1 712 гривень.

Зарплата

Попри те, що підвищують прожитковий мінімум, мінімальну зарплату підвищувати цьогоріч не збираються, а відтак у липні вона залишиться на рівні 4 723 гривні. Проте до прожиткового мінімуму прикріплена індексація зарплати. З 1 липня вона складе 2 197 гривень. Індексацію зарплати повинні проводити всі роботодавці незалежно від розміру зарплати працівника.

Зарплата липень 2020
Мінімальну зарплатню не підвищать, але зросте її індексація / Фото 24 каналу

Мінімальний розмір пенсії

З 1 липня зросте мінімальна пенсія, оскільки вона прив’язана до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Відтак пенсіонери отримуватимуть як мінімум 1 712 гривень.

Водночас зростає надбавка на вислугу років. Жінкам, які працювали понад 30 років та чоловікам, що працювали понад 35 років за кожен додатковий рік платитимуть 17, 12 гривень щомісячної надбавки до пенсії. Це 1% від мінімальної пенсії.

Додамо, що у червні Рада підтримала підвищення соцвиплат. Одинокі пенсіонери за 80 у липні отримають додаткові 1 100 гривень і так буде щомісячно.

Мінімальний розмір аліментів

Мінімальний розмір аліментів не може бути меншим за 50% прожиткового мінімуму для відповідної категорії:

  • для дітей віком до 6 років — 929,50 гривень;
  • для дітей віком від 6 до 18 років — 1159 гривень.

За спожитий газ тариф впаде

"Нафтогаз" назвав нову ціну для формування тарифу на газ для населення у липні. Традиційно українці отримають дві окремі платіжки, але ціна в одній з них знизиться. Мовиться про вартість спожитого газу. У липні вартість становить 2,78 гривні за кубометр спожитого газу.

У червні українці заплатили за спожитий у травні газ за тарифом 2,94 гривні за кубометр. Таким чином у липневих платіжках тариф на 5,4% дешевший.

Детальний аналіз Підняття тарифу та зміна постачальника газу: що зміниться у липні

Як визначається тариф за газ?

Українці платать за двома тарифами: за спожитий газ і за його транспортування. За фактично використаний газ ціну встановлює "Нафтогаз" щомісяця. Вона не може бути нижча за вартість газу на нідерландському газовому хабі TTF плюс вартість його доставки до України. Таким чином до оптової ціни додають ПДВ, націнку газзбутів і "Укртрансгазу".

Транспортування в різних містах обходиться по-різному. Що менше місто, то вища ціна на платіжку за розподіл газу. В селах щільність населення низька, тому собівартість транспортування зростає. Ось чому мешканці сіл та селищ, а також малих міст платитимуть найбільше. Натомість у Києві, де щільність населення найвища, ціна – найнижча.

За транспортування газу тариф зросте

Натомість вартість транспортування газу для населення з 1 липня зросте. Винятком є Київ, де ціна залишиться найнижчою в Україні – 0,34 гривні. Натомість мешканці Львівської області, які є споживачами ТОВ "Спектргазу" замість 2,39 гривні за транспортування одного кубометру газу – платитимуть 3,28 гривні. Це найвища по Україні ціна.

Хто і скільки платитиме – радимо подивитися на нашій інфографіці. З липня актуальною буде ціна, позначена червоним кольором.

Тариф за транспортування газу
Для збільшення натисніть на зображення / Інфографіка 24 каналу

Після тривалого карантину і перебування вдома в "чотирьох стінах" багатьох українців цікавить питання літнього відпочинку.

Європейський Союз поки не пускатиме мандрівників з України

Наприкінці травня Єврокомісія порадила членам об'єднання країн відкривати свої кордони для негромадян Євросоюзу. У кінці це вирішили зробити лише для 14 країн, до переліку яких Україна не увійшла.

Детальніше З 1 липня ЄС дозволить в'їзд громадянам 14 країн: України у списку немає