Таку думку 24 каналу висловив директор Інституту світової політики Євген Магда.
Читайте також Карантин і санкції проти Росії: чи можливе завершення війни на Донбасі
Як зауважує експерт, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба і представник України при ООН Сергій Кислиця наголосили на тому, що Україна підтримує боротьбу з коронавірусом. Але суворо виступає проти будь-яких спроб використати боротьбу для зняття санкцій проти Росії.
Росія на міжнародних майданчиках і далі активно підніматиме тему зняття санкцій, використовуючи масштаби пандемії. Це чітке позиціонування Росії – зменшити санкції будь-яким способом. Кремль користується принципом: "ліха бєда начало". У Москві чітко розуміють: тріщина в санкційному механізмі потягне за собою інші бажані для Росії наслідки,
– підкреслює Євген Магда.
Читайте також Росія обурена через зрив створення Консультативної ради: звинувачує Францію і Німеччину
Зокрема, за його словами, гостра боротьба за зменшення санкцій розгортатиметься у Раді Європи, а також обговорення продовжиться в ООН. Тому, підкреслює Магда, ця ситуація потребує від української дипломатії злагоджених наступальних і асиметричних дій.
Адже непросто зараз розділити питання протидії коронавірусу і економічних санкцій проти Росії. Протидіяти можна лише колективно. Україні, вважає міжнародник, треба співпрацювати з Польщею і країнами Балтії, Грузією, Молдовою – всіма країнами, які чітко усвідомлюють загрозу, яку може потягнути за собою зняття санкцій із Росії.
Про що мовиться в резолюції Генасамблеї ООН щодо протистояння COVID-19
- Обмін інформацією про коронавірус та перебіг захворювання,
- Обмін науковими знаннями про боротьбу з вірусом та ймовірними ліками,
- Обмін передовим досвідом для боротьби з пандемією і подолання її наслідків.
У тексті резолюції відсутній пункт про пом'якшення санкцій, який відстоювала та намагалася пропхнути Російська Федерація.