Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі під час переговорів з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. Вони обговорили застосування гарантій Агентства до всіх ядерних об'єктів на території України.

Читайте також Відновлення ядерного статусу України: чи злякає Путіна зброя "судного дня"

Що ще обговорили сторони

Кулеба та Гроссі також обговорили можливість збільшення представництва України в Секретаріаті МАГАТЕ. При цьому особливий акцент був на забезпеченні рівних прав та можливостей чоловіків й жінок.

Темою для розмови під час зустрічі стала й низка питань міжнародного порядку денного.

Сторони позитивно відзначили високий рівень взаємодії України та МАГАТЕ за широким спектром питань двосторонньої співпраці: від подолання пандемії COVID-19 до лікування онкологічних захворювань,
– заявили в МЗС.


Гроссі та Кулеба провели перемовини / Фото МЗС України

Водночас директор Агентства висловив зацікавленість в участі українських науковиць та студенток в дослідницько-стажувальній програмі МАГАТЕ імені Марії Склодовської-Кюрі.

До теми Кулеба прокоментував заяву посла України про відновлення ядерного статусу

Також Кулеба подякував МАГАТЕ за багаторічну підтримку зусиль уряду України з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. У відповідь на це Гроссі заявив, що Агентство продовжуватиме цю співпрацю і надалі.

МАГАТЕ та Україна: що відомо

  • МАГАТЕ – міжнародна міжурядова науково-технічна організація, до якої входять 172 держави. Україна є її членом Агентства з моменту його створення у 1957 році.
  • За даними МЗС України, з 1990 року МАГАТЕ надала близько 16 мільйонів доларів на реалізацію проєктів з чорнобильської проблематики в Україні.
  • Наразі очільник МАГАТЕ вперше за 10 років перебуває з робочим візитом в Україні на запрошення прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.