У Міноборони наголосили, що планують побудувати нову архітектуру закупівель, в якій неможливі будуть жодні прояви корупції.

Дивіться також Намагались вкрасти 1,5 мільярда гривень: як Єврокомісія відреагувала на корупційний скандал

Чому саме Безрукова

У відомстві наголосили, що Марина Безрукова – ідеальний кандидат на посаду директора "Агенції оборонних закупівель". Адже, по-перше, вона досвідчена. За плечима Безрукової – понад 20 років досвіду в управлінні ланцюгами постачання та розвитку партнерства з іноземними компаніями США, Канади, Європи, Близького Сходу та Африки.

Крім того, посадовиця успішно проявила себе у сфері закупівель. Саме вона за 7 років роботи в "Укренерго" "розробила та впровадила сучасну політику закупівель, засновану на принципах прозорості, ефективності та розподілу повноважень".

Під керівництвом Безрукової компанія стала першим держпідприємством, яке перевело всі тендери на ProZorro, і в якому відбулася системна реформа забезпечення. Як результат – купляти почали на 14 відсотків дешевше, час закупівлі зменшили на 20 відсотків, заощадили понад 1,2 мільярда гривень.

Вибір Безрукової привітали також і у Центрі протидії корупції. Його голова Віталій Шабунін назвав нову очільницю "Агенції" однією з найкомпетентніших закупівельниць країни.

За словами Шабуніна, саме через це деякі "корумпанти" намагалися зірвати призначення Безрукової.

Треба віддати належне Умєрову – не так багато політиків в принципі наважувалися на драку з цим кланами. І хоч це ще не перемога над корумпантами, але серйозна на цю перемогу заявка,
– прокоментувавав нове призначення глава Центру протидії корупції.

Відомо, що надалі Міноборони планує створення Наглядової ради з професійних та компетентних менеджерів міжнародного рівня.

Хто така Марина Безрукова


Освіта: магістр з фінансів (КНУ імені Шевченка), спеціаліст з правознавства (КНУ імені Шевченка), магістр управління бізнесом – (Київська школа економіки). З 2017 по 2024 роки працювала в "Укренерго" на посадах члена правління, директора з управління ланцюгами поставок тощо. Раніше – в корпоративному секторі в компаніях різних сегментів економіки.

За словами Безрукової, ефективні та прозорі закупівлі зброї – запорука національної безпеки. Вона вважає, що слід робити акцент на інноваціях та стратегічних партнерствах, щоб забезпечити найсучасніше озброєння для ЗСУ.

Скандал із закупівлями для ЗСУ: що відомо

  • У середині січня найбільшому постачальнику Міноборони львівському бізнесмену Ігорю Гринкевичу, а також членам його родини повідомили про підозру у створенні злочинної організації та шахрайстві.
  • Слідство встановило, що бізнесмен та чотири спільники провернули оборудки із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ, завдавши державі збитків у 1,2 мільярда гривень.
  • Наразі всім підозрюваним обрані запобіжні заходи.
  • 27 січня стало відомо про новий корупційний скандал. СБУ викрила схему розкрадання державних коштів, призначених для закупівлі боєприпасів. До оборудки причетні високопосадовці Міноборони та керівництво "Львівського арсеналу".
  • П'ятьом фігурантам справи вже повідомили про підозри. Серед них – колишній і нинішній керівники відповідного департаменту Міноборони, керівництво "Львівського арсеналу" та представник іноземної фірми.