Міністр енергетики Герман Галущенко наголосив, що це наймасованіший обстріл енергосистеми від початку війни. Ба більше, російська атака може мати вплив і на енергосистему деяких сусідніх держав. Детальніше розповідає 24 канал.

Читайте також Україна була під масованою ракетною атакою Росії: все, що відомо про ситуацію в регіонах

Прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованої російської атаки вражено високовольтні підстанції та ТЕЦ. У центральному та східному регіонах довелося застосувати графіки аварійних відключень. У Києві — спеціальні графіки екстрених відключень. Знеструмлення спостерігаються майже у всіх областях нашої держави.

Загалом окупанти пошкодили приблизно 15 об'єктів енергетичної інфраструктури. На місці працюють рятувальники та енергетики.

Заступник очільника ОП Кирило Тимошенко зазначив, що відключення світла сталися в:

  • Києві та області;
  • Вінницькій області;
  • Волинській;
  • Донецькій;
  • Дніпропетровській;
  • Житомирській;
  • Кіровоградській;
  • Львівській;
  • Рівненській;
  • Сумській;
  • Тернопільській;
  • Харківській;
  • Хмельницькій;
  • Черкаській;
  • Чернівецькій;
  • Чернігівській.

Зауважимо, що проблеми з електроенергією виникли і в інших регіонах.

Володимир Зеленський повідомив, що внаслідок ракетної атаки близько 10 мільйонів споживачів були відключені від електроенергії.

Проте вже зранку глава держави заявив, що у більшості регіонах України відновили електропостачання. Це сталось, завдяки плідній роботі енергетиків, урядовців та працівників ДСНС, які всю ніч працювали на місцях ракетних ударів.

Станом на 22:30 електроенергію повністю відновили на Івано-Франківщині та Одещині. Також світло вже з'явилося у більшій частині Тернополя.

Вже через годину, о 23:30, Чернігівську область також заживили, там застосовуються графіки аварійних відключень. В Чернівецькій області повністю відновили постачання електроенергії. Там тривають стабілізаційні відключення світла. Графік дивіться за посиланням.

Кирило Тимошенко повідомив, що станом на 9:28 16 листопада постачання електроенергії повністю відновлене у Києві, Київській, Рівненській, та Черкаській областях.

Очільник Київської ОВА Олексій Кулеба повідомив, що через масовані ракетні атаки на території регіону склалася критична ситуація з електропостачанням. Введено екстрені обмеження електрики. Також є проблеми зі зв'язком. Кулеба запропонував жителям користуватися національним роумінгом. Відновлювальні роботи тривають.

Віталій Кличко повідомив, що в столиці без світла попередньо залишилася щонайменше половина клієнтів. Графіки стабілізаційних відключень наразі не діють.

Близько 8:00 16 листопада начальник КМВА Сергій Попко запевнив, що у Києві відновлено живлення об‘єктів критичної інфраструктури. Водо- та теплопостачання працює в штатному режимі.

Голова ОВА Олег Синєгубов повідомив, окупанти завдали 2 ракетних удари з С300, по Чугуївському району – ще 4. Посадовець зазначив, що всі снаряди влучили в об'єкти критичної інфраструктури.

У населених пунктах області фактично немає світла. Окрім того, перебої з водо- та теплопостачанням.

Ймовірно, що людям доведеться залишатися без світла, як мінімум, до ранку. Однак, усі відповідні служби роблять усе можливе, аби протягом наступних декількох годин заживити увесь регіон. Станом на ранок 16 листопада без електрики перебувають близько 90 тисяч споживачів.

Важливо Росія випустила по Україні 90 ракет у перший день саміту G20: звернення Зеленського

Секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв повідомив, що без електропостачання в Запоріжжі залишаються мешканці частин Хортицького, Шевченківського, Дніпровського та Комунарського районів.

Фахівці відповідних служб наразі намагаються виправити ситуацію. Тож після проведення необхідних робіт та стабілізації ситуації електропостачання буде відновлене.

Мер Львова Андрій Садовий повідомив, що 80% міста залишилися без світла. Окрім того, через відсутність електроенергії тимчасово призупинено подачу тепла. Гарячої води нема. Комунальники вже запускають дизель-генератори.

Очільник ОВА Максим Козицький зазначив, що світло також зникло в частині Яворівського, Золочівського та Червоноградського районів. Мобільні оператори обмежили роботу деяких сервісів, аби заощадити електроенергію та забезпечити можливість здійснювати дзвінки.

Кирило Тимошенко наголосив, що усі відповідні служби працюють над тим, аби до ранку підключити якомога більше абонентів. Електропостачання і водопостачання відновлено на 95%.

За інформацією Садового, станом на 8:00 ранку у Львові відновили електропостачання майже по всьому місту. Крім того, відновили подачу води та опалення. На маршрути виїхали 57 трамваїв та 59 тролейбусів.

Ще додатково випустили 15 автобусів, щоб забезпечити нормальну роботу громадського транспорту. 30% світлофорів у місті вже працює.

Очільник ОВА Юрій Погуляйко повідомив, що внаслідок "прильоту" уражено об'єкт енергетичної інфраструктури на Ковельщині. На щастя, минулося без жертв.

На території всієї області застосували аварійне вимкнення електроенергії. "Волиньобленерго" намагається відновити світло. Вводяться усі необхідні стабілізаційні заходи. Офіційну інформацію щодо світла можна знайти за посиланням.

Мер Луцька Ігор Поліщук повідомив, що станом на 7:23 16 листопада енергетики відновили подачу електроенергії в Луцьку та селах району.

За словами Кирила Тимошенка, станом на 9:28 16 листопада у Волинській області без електрики перебувають близько 45 тисяч споживачів. Роботи по відновленню ще тривають.

Окупанти влучили ракетами в об'єкт енергетичної інфраструктури у Кривому Розі. Очільник Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко повідомив про серйозні руйнування.

Почалися екстрені відключення світла. Посадовець закликав вимкнути всі другорядні електроприлади.

Внаслідок ракетних ударів також пошкоджено об'єкт енергетичної інфраструктури на Хмельниччині. Через це тимчасово знеструмлено Хмельницький та призупинено водопостачання.

Окрім того, через перенавантаження енергосистеми велика кількість населення залишилась без світла. Служби працюють над тим, аби до ранку підключити якомога більше абонентів. Станом на ранок 16 листопада без електрики перебувають близько 105 тисяч споживачів.

Читайте також Дві російські ракети могли впасти на території Польщі: повідомляють про загиблих – ЗМІ

  • На Чернігівщині застосовані як графіки аварійних відключень, так і додаткові вимкнення, зокрема у Ніжинському та Прилуцькому районах.
  • На Черкащині застосували аварійні відключення світла. Надвечір без електроенергії залишилася понад половина споживачів. Станом на 22:30 ситуацію стабілізували. Однак, в області застосовують погодинні відключення, що діяли раніше.
  • Окупанти атакували Житомирщину. Станом на 23:12 до електроенергії підключили 110 тисяч абонентів. Переважна більшість – у Житомирі. Крім того, рятувальникам вдалось повністю загасити пожежі на місцях влучання російських ракет. Станом на ранок 16 листопада продовжуються роботи з відновлення електропостачання.
  • Також загарбники вразили енергетичну інфраструктуру Кропивницького. В ОВА підтвердили два "прильоти".
  • Одна ракета влучила в об'єкт інфраструктури у Кременчуцькому районі Полтавщини. На місці виникла пожежа. На щастя, загиблих і постраждалих немає. Напередодні в області запровадили аварійні відключення на всі 10 черг.
  • Пошкоджено енергетичний об'єкт на Рівненщині. Частина міста та області залишилася без світла. Не працюють котельні, які попали в район ураження ракетою та район відсутності електроенергії.
  • 90% Тернопільської області опинилися без світла. Очільник ОВА Володимир Труш зазначив, що енергетики працюватимуть над відновленням електроенергії всю ніч. Станом на 22 годину без живлення залишаються 166 домогосподарств. За інформацією Кирила Тимошенка, без електрики перебувають близько 90 тисяч споживачів.
  • На Сумщині до електропостачання підключили 100 тисяч абонентів. Станом на 9:28 16 листопада в області продовжуються роботи з відновлення електропостачання.

Що робити, якщо зник зв'язок

Що робити, якщо зник сигнал мобільного зв'язку / Інфографіка Тернопільської міської ради

Вас може зацікавити – Що робити, якщо нема світла, газу та води: дивіться відео