Так, стратегічні бомбардувальники можуть рухатися на понад 10 тисяч кілометрів, тобто вони можуть виконувати бойові завдання з російського Мурманська по наших територіях. Про це 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

До теми У ЗСУ вперше прокоментували "зникнення" російських бомбардувальників після "бавовни" у Дягілєво

Проблема не в переміщенні винищувачів, а в іншому

Утім, тут виникає низка інших питань, зокрема щодо підготовки цілей та певних маршрутів руху ракет – вони можуть бути змінені. Ба більше, є велике питання у доцільності цих масованих ударів.

Річ у тім, що навіть остання масована ракетна атака 5 грудня з військової точки зору вже є абсолютно недоцільною. На думку Світана, якби рішення щодо ракетних атак ухвалювали б військові, то останнього обстрілу могло б і не бути.

По-перше, кількість ракет у росіян таки скінчена, відновлюються вони дуже важко. По-друге, доцільність,
– пояснив військовий експерт.

За його словами, якщо система протиповітряної оборони збиває понад 50% ракет, то їх просто недоцільно використовувати. Отже, тут складно спрогнозувати саме політичну складову в наказі завдати масованого ракетного удару, адже з військової точки зору навіть обстрілу 5 грудня не мало б вже бути.

"Це вже як політичне керівництво Росії ухвалить рішення. Вони можуть поставити завдання до нуля випустити всі ракети, які мають і військові виконають наказ", – зауважив полковник запасу ЗСУ.

Світан припустив, коли Росія завдасть нового удару: дивіться відео

Коли росіяни можуть здійснити чергову атаку

Тож, ймовірно, російські загарбники можуть завдати ще кілька масованих ракетних ударів приблизно такого ж рівня – не більше ніж 100 ракет з періодичністю 1 атака на 2 тижні. Ба більше, окупанти продовжать нищити нашу критичну інфраструктуру.

Найімовірніше, якщо вони й підготуються до якоїсь атаки, то вона буде через 7 – 10 днів,
– припустив Світан.

Крім того, він додав, що переміщення військових літаків у Мурманськ не вплине на ворожі атаки. Бомбардувальники можуть повернутися на той самий аеродром "Енгельс", зарядитися там та виконати пуски над Каспійським морем.

"Логістика тут дуже проста, тому саме переміщення літаків не зіграє ролі в ухваленні рішення для атаки", – підкреслив військовий експерт.

Чому Росія перемістила винищувачі: коротко

  • 5 грудня на російський аеродром "Енгельс" у Саратовської області прилетів якийсь безпілотник і пошкодив 2 ТУ-95. Удари БпЛА викликали потужний вибух і, як наслідок, пожежу.
  • Цього ж дня неспокійно було і на військовій авіабазі "Дягілєво" неподалік Рязані. Екстрені служби Росії повідомили, що там стався вибух на стоянці авіаційної техніки та спалахнув бензовоз. Внаслідок цього загинули 3 людини, ще 6 постраждали.
  • А вже наступного ранку, 6 грудня, "бавовнятко" завітало на військовий аеродром у Курську. Відомо, що там загорівся нафтонакопичувач. Полум'я було настільки сильним, що його було видно з усіх кінців міста.
  • Радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк зазначив, що найближчим часом кількість вибухів на території Росії може збільшитися. За його словами, на цьому тлі виявилося, що на російських об'єктах стратегічної авіації немає охорони.