Мешканці Західної Німеччини розповіли, що сильні зливи трапляються часто, однак не в таких катастрофічних масштабах. Насамперед це пов'язано з гірськими річками, які протікають у регіоні.
Читайте також Потужні повені у Німеччині: кількість жертв невпинно зростає
Рятувальники не можуть встановити точну кількість жертв
"Ці річки прориває через те, що в них немає русла і стільки місця, щоб витримати воду саме в такому об'ємі. Тому вони й прориваються", – розповіла Тетяна Вінтер, яка проживає у Ремагені.
Після повені на землі лежать віднесені водою побиті автомобілі. Через негоду:
- будинки знищено вщент;
- зруйновано лінії електропередач та трансформаторні станції;
- місцями призупинено рух потягів залізницею.
Через відсутність мобільного зв'язку важко встановити точну кількість загиблих внаслідок негоди. Наразі офіційно повідомляють про 133 жертви. У зв'язку з надзвичайною ситуацією Міністерство оборони Німеччини оголосило "тривогу в разі катастроф у мирний час". Бундесвер направив у постраждалі райони танки, гелікоптери, іншу військову техніку для ліквідації завалів.
Мобільного зв'язку й інтернету немає. Людям не можуть додзвонитися. Є надія, що вони живі, просто до них немає доступу,
– зазначила Тетяна Вінтер.
Наслідки повеней у Бельгії й Нідерландах
Сильно постраждали й східні регіони Бельгії. Через повені там зупинено рух транспорту, що зачепило й столицю – місто Брюссель. Під час інтерв'ю мера Пепінстера в прямому ефірі камера зафіксувала часткове руйнування будинку.
Зверніть увагу У затопленому бельгійському місті під час виступу мера обвалився будинок: відео
Влада закликала громадян, які мешкають поруч з річкою Маас, покинути свої будинки. Тисячі бельгійців вже евакуювали.
У Нідерландах внаслідок повеней найбільше постраждала провінція Лімбург поблизу німецького кордону. Там прорвало дамбу, вода тепер руйнує інфраструктуру усього регіону. Тож прем'єр-міністр оголосив ситуацію в провінції національним лихом. Звідти вже почали евакуйовувати людей.
Європу накрили масштабні повені / Фото Associated Press