Мешканці Західної Німеччини розповіли, що сильні зливи трапляються часто, однак не в таких катастрофічних масштабах. Насамперед це пов'язано з гірськими річками, які протікають у регіоні.

Читайте також Потужні повені у Німеччині: кількість жертв невпинно зростає

Рятувальники не можуть встановити точну кількість жертв

"Ці річки прориває через те, що в них немає русла і стільки місця, щоб витримати воду саме в такому об'ємі. Тому вони й прориваються", – розповіла Тетяна Вінтер, яка проживає у Ремагені.

Після повені на землі лежать віднесені водою побиті автомобілі. Через негоду:

  • будинки знищено вщент;
  • зруйновано лінії електропередач та трансформаторні станції;
  • місцями призупинено рух потягів залізницею.

Через відсутність мобільного зв'язку важко встановити точну кількість загиблих внаслідок негоди. Наразі офіційно повідомляють про 133 жертви. У зв'язку з надзвичайною ситуацією Міністерство оборони Німеччини оголосило "тривогу в разі катастроф у мирний час". Бундесвер направив у постраждалі райони танки, гелікоптери, іншу військову техніку для ліквідації завалів.

Мобільного зв'язку й інтернету немає. Людям не можуть додзвонитися. Є надія, що вони живі, просто до них немає доступу,
– зазначила Тетяна Вінтер.

Наслідки повеней у Бельгії й Нідерландах

Сильно постраждали й східні регіони Бельгії. Через повені там зупинено рух транспорту, що зачепило й столицю – місто Брюссель. Під час інтерв'ю мера Пепінстера в прямому ефірі камера зафіксувала часткове руйнування будинку.

Зверніть увагу У затопленому бельгійському місті під час виступу мера обвалився будинок: відео

Влада закликала громадян, які мешкають поруч з річкою Маас, покинути свої будинки. Тисячі бельгійців вже евакуювали.

У Нідерландах внаслідок повеней найбільше постраждала провінція Лімбург поблизу німецького кордону. Там прорвало дамбу, вода тепер руйнує інфраструктуру усього регіону. Тож прем'єр-міністр оголосив ситуацію в провінції національним лихом. Звідти вже почали евакуйовувати людей.

Європу накрили масштабні повені / Фото Associated Press