Про це у Facebook написав журналіст Олександр Дубинський.

Читайте також: На які жертви готова Україна заради чергового траншу МВФ: глава Мінфіну дав пояснення

Він зазначив, що міністр не мав задекларованих коштів на придбання такої дороговартісної нерухомості.

Зустрічайте. Нова лондонська квартира міністра фінансів Данилюка за 28,8 мільйона гривень. Як чесний реформатор, Данилюк цю квартиру в декларацію за 2017 рік не вніс. Доходів для такої покупки він також не має,
– вказав журналіст.

На його переконання, НАБУ зобов'язане відреагувати на цей факт.

"Цей факт є підставою для перевірки НАЗК та розслідуванні НАБУ про можливе незаконне збагачення міністра. Стаття Кримінального Кодексу 368-2 передбачає за це покарання у вигляді 2 років в'язниці", – додав Дубинський.

У власному розслідуванні, опублікованому на сайті Dubinsky.pro, журналіст пише, що у грудні 2017 року дружина міністра Ольга Данилюк була зареєстрована за невідомою раніше адресою в Лондоні: 100 Greencroft Gardens, flat 2 London NW6 3PH. У списку мешканців будинку також був вказаний і сам Олександр Данилюк. Проте інфомація про володіння квартирою або використання житла у декларації українського міністра не відображена.

Читайте також: Дружина нардепа Єфімова продає елітні авто за копійки

"Аналіз пропозицій агентств нерухомості дозволив з'ясувати, що згадана квартира перебувала у лістингу агентства нерухомості Chelsea Square. Згідно з описом на сайті продавця, вона має дві спальні, дві ванні кімнати та цокольний поверх з приватним садом в чотириповерховому будинку. Крім того, нерухомість розташована всього в півмилі від Фінчлі-роуд і станції метро. На сайті агентства також зазначено, що з 2001 року ця квартира подорожчала на 550 тисяч фунтів стерлінгів, і її ціна становить 766 тисяч фунтів стерлінгів", – зазначено в розслідуванні.


Можливий будинок Данилюка у Лондоні

Зауважимо, що згідно з пунктом 2 статті 52 Закону України "Про запобігання корупції", якщо особа отрумує дохід або купує майно на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, декларант в 10-денний термін з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це НАЗК.

Але, виходячи із опублікованої декларації Данилюка, він факт придбання житла Національне агенство не повідомив. Причому, навіть якщо дана квартира перебувала у нього в оренді, це не може бути виправданням приховування інформації від НАЗК, оскільки, згідно з презентацією агентства нерухомості, вартість оренди такого житла становитиме більше 2 тисяч фунтів стерлінгів на місяць, або 24 тисячі фунтів стерлінгів на рік, що також вимагає обов'язкового декларування,
— наголосив Дубінський.

Цьогоріч 31 березня Олександр Данилюк подав декларацію про доходи за 2017 рік, проте інформація про майно в Лондоні там не вказана. У декларації відображений лише факт отримання доходу від відчуження нерухомого майна, проте згадок про придбання нового житла в документі немає.