Перед мобілізацією військовозобов'язані повинні пройти ВЛК, військово-лікарську комісію. Саме її результати визначають придатність до військової служби.
Дивіться також У Міноборони відповіли, чи можуть виявляти громадян без реєстру військовозобов'язаних
Є різні варіанти
Найчастіше ВЛК проходять за територіальним принципом. Саме це передбачено законом, який регулює це питання.
Коли військовослужбовець завершує лікування, його відправляють на ВЛК. Назва закладу, де він її проходитиме вказана вже у направленні. Найчастіше це установа, де військовий вже лікувався, або яка розташована поряд із військовою частиною.
Проте насправді варіанти можуть бути різними. Військовий має право попросити проходити ВЛК за місцем:
- лікування;
- навчання;
- перебування у відрядженні;
- проведення відпустки.
Це він має зазначити у рапорті.
Мобілізація в Україні: останні новини
- В Україні вже функціонує е-реєстр військовозобов'язаних. Втім, у Міністерстві оборони наразі не прокоментували, чи можлива поява повісток в електронному вигляді. За словами адвоката Андрія Межерицького, для того, щоб повістки надсилали електронно, необхідні зміни до законодавства про мобілізацію та військову службу.
- Студентів, які перебувають у академвідпустці, можуть мобілізувати. У МОН повідомили: вищезгадану категорію студентів можуть забрати в армію, якщо вони не мають інших підстав для надання відстрочки від призову. Для такої категорії студентів відстрочка не діє.
- У Верховній Раді затвердили продовження воєнного стану ще до щонайменше 15 листопада. Відповідну пропозицію зробив Верховний головнокомандувач ЗСУ, президент Володимир Зеленський. Це означає, що до 15 листопада діятиме також загальна мобілізація. Крім того, будуть обмеження на виїзд за кордон для чоловіків призовного віку.