Так, згідно з законодавством для різних категорій військовозобов'язаних є різний граничний вік для служби. Про це йдеться у 22 статті Закону "Про військовий обов'язок і військову службу", повідомляє 24 канал.

Варте уваги В Україні затвердили новий порядок ведення військового обліку призовників: що змінилося

Граничний вік перебування на військовій службі

Так, згідно з цим законом максимальний вік для служби чоловіків, яких призвали під час мобілізації – до граничного віку перебування в запасі або резерві. Наприклад, якщо мовиться про вищий офіцерський склад, то граничний вік може становити й 65 років.

Також досвідчені бійці, які мають високу професійну підготовку, досвід практичної роботи на займаній ними посаді та яких лікарі визнали придатними до продовження служби, за власним бажанням можуть продовжувати службу, але не більше ніж на 5 років.

Загалом ж граничний вік перебування на військовій службі відрізняється для різних категорій військових і становить:

  • 45 років – для рядових, молодших сержантів й старшин на контрактній службі, та молодших офіцерів;
  • 50 років – для старших сержантів й старшин на контрактній службі, майорів (капітанів 3 рангу) і підполковників (капітанів 2 рангу);
  • 55 років – для військових вищого сержантського та старшинського складу, які служать за контрактом, та полковників (капітанів 1 рангу);
  • 60 років – для вищого офіцерського складу. Також сюди входять рядові, сержанти й старшини, молодші й старші офіцери, які служать під час дії воєнного стану;
  • 65 років – для військових вищого офіцерського складу в особливий період.

Воєнний стан та виїзд за кордон: останні новини

  • Зазначимо, що через воєнний стан сьогодні виїзд чоловіків призовного віку за кордон – заборонений. Однак є перелік винятків.
  • Зокрема виїхати з країни можуть чоловіки, які супроводжують людей з інвалідністю. Однак для цього потрібно мати відповідні документи, а також такі чоловіки повинні повернутися до України не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони супроводжували.
  • Відповідні документи потрібні й військовим для виїзду за кордон для лікування. Інформацію щодо виїзду за кордон військових, які зазнали поранень під час бойових дій, опублікували, зокрема, на сайті Державної прикордонної служби.