У квітні цього року українська влада дещо змінила законодавство стосовно мобілізації та призову. Про нові правила щодо вручення повісток розповів помічник начальника з правової роботи Одеського обласного ТЦК та СП Іван Жук.

Дивіться також Воєнний стан знову продовжили: кого можуть призвати в травні 2023 і чого чекати від мобілізації

Детально про нововведення

З-поміж іншого, Жук пояснив, як ці зміни діятимуть на практиці. Скажімо, існує ситуація, за якої військовозобов'язаний працює на підприємстві в Одесі, хоча його місце реєстрації в сусідній області. Як відомо, керівник фірми повинен подавати в ТЦК списки, у яких зазначені імена всіх працівників.

І якщо раніше центр комплектування не міг видати повістку людині, що працює в місті, де не зареєстрована, то згідно з нововведеннями, тепер він має право це робити.

Я вважаю, що такі зміни є доцільними. Вони спрямовані на ефективне проведення заходів мобілізації на території держави в цілому,
– констатував представник ТЦК.

Окрім того, він наголосив, що видаватимуть повістку військовозобов'язаному лише у тому разі, якщо є на те всі необхідні підстави.

Водночас після приходу в ТЦК та проходження ВЛК (військово-лікарської комісії), якщо немає причин для відстрочки, то в такому разі громадянина можуть мобілізувати.

Дивіться також Виїзд за кордон, відстрочка та повістки: як триває мобілізація студентів і кого можуть призвати

Яка доля строкової служби?

  • Згадаємо до цієї теми нещодавнє інтерв'ю глави Міноборони Олексія Резнікова. У ньому він висловив сумнів у тому, що в нашій державі існуватиме строкова служба після перемоги у війні з Росією.
  • За його словами, більш важливим у такому разі буде нарощування потужностей військово-промислового комплексу та запровадження чогось на зразок тримісячних "курсів молодого бійця" для громадян.