Про це 24 Каналу розповів офіцер ЗСУ Тарас Березовець, зауваживши, що Україні потрібне якісне поповнення особового складу. Для цього треба запровадити новий закон про мобілізацію.

До теми Мобілізація у 2024 році: які основні зміни чекають на українців

Військовим потрібна ротація

Як наголосив Березовець, не варто думати, що одразу після мобілізації людину кинуть у зону бойових дій. Спочатку йде вишкіл тривалістю 2 – 3 місяці. А на деякі військові професії навчання триває і довше.

Хочу розвіяти страхи щодо потрапляння в лави ЗСУ. Це не означає, що вас негайно кинуть в зону бойових дій. Безпосередньо в зоні бойових дій перебуває меншість військових. Основна частина займається логістикою, медичним обслуговуванням, штабні посади тощо,
– сказав Березовець.

Військові, які перебувають на передовій, потребують поповнення та ротації. Деякі підрозділи місяцями не мають можливості виведення в тил. Їм потрібні відпустки та відновлення здоров'я.

Війна – це дуже виснажливо для організму. Наші побратими мають поранення, множинні контузії. Люди не залізні. Їм потрібен відпочинок. Тому якісне поповнення ЗСУ – це не забаганка українських командувачів, а потреба,
– зазначив Березовець.

Мобілізація в Україні: коротко

  • 7 лютого Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про мобілізацію. Відомо, що його ще будуть доопрацьовувати. Імовірно, документи ухвалять наприкінці лютого, а підпишуть у березні. Процес почне діяти ближче до квітня.
  • У законопроєкті є суперечливі норми, що не відповідають Конституції. Зокрема, ідеться про обов'язкову реєстрацію електронного кабінету.
  • Командир батальйону ударних БпЛА 92 ОШБр Юрій Федоренко зауважив, що Україні потрібно запровадити систему рекрутингу. Людина має чітко знати, що на неї чекає після мобілізації.