Кожен має усвідомити, що зараз війна, можливо, тільки наближається до екватора. Це 24 Каналу зауважив командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес" Юрій Федоренко.

Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково

"Чим більше нас, тим більше можливості дати хлопцям, які воюють вже два роки безротаційно, можливість трохи відпочити, побачити сім'ї. Також нам необхідно сформувати резерв. Крім того, кожен має усвідомити, що війна зараз не йде до свого завершення. Війна, можливо, зараз наближається до екватора. Ймовірно, ключові бої ще попереду", – наголосив він.

Як стати добровольцем

Юрій Федоренко зазначив, що батальйон безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес" шукає людей на різні посади. Зокрема, техніків, операторів дронів, водіїв, представників, які могли б відповідати за засоби радіоелектронної розвідки, радіоелектронної боротьби, зв'язок і так далі.

Людина може знайти посилання на анкету у соціальних мережах батальйону, заповнити її. Обов'язково потрібно вказати, чим ви займаєтесь у цивільному житті, які маєте знання та вміння. Згодом з вами зв’яжеться представник та запропонує посаду. Можливо, заповнюючи анкету на одну посаду, вам підійде інша.

Якщо ви виявили бажання мобілізуватися, проходите мобілізацію через центр військової комплектації. Після того буде загальновійськова підготовка, де навчають основ військової справи. Зокрема, як користуватися вогнепальною зброєю, тактика ведення бойових дій, зв'язок, тактична медицина, злагодження і так далі. Якщо ви призвалися на посаду пілота-оператора, ви проходите спеціалізовану підготовку від 30 до 45 дів.

Тільки після цього ви потрапляєте у бойовий підрозділ. Ще мінімум два – три тижні ви проходите стажування з бойовими розрахунками і потихеньку втягуєтесь в бойову роботу. Тобто орієнтовно через три місяці ви станете повноцінно бойовою одиницею, яка самостійно зможе виконувати бойові завдання,
– пояснив командир.

Бойові виплати

Як підкреслив командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес", розмір бойових виплат залежить від посади. Якщо людина перебуває на передовій, вона гарантовано буде отримувати орієнтовно 124 – 126 тисяч гривень. Якщо людина займається тиловою роботою, відповідно і грошова винагорода, буде меншою в рази, як це передбачено нормами.

Перебуваючи на тій чи іншій посаді, людина завжди може придивитися до інших ролей в підрозділі і перекваліфікуватися. Службове зростання – це один з невіднятних факторів проходження служби. Тому що людина може бути ефективною лише тоді, коли знайшла себе на певному місці,
– додав Федоренко.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • 26 лютого стало відомо, що Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт, який передбачає демобілізацію строковиків. Він передбачає негайне звільнення строковиків. Такі особи не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації протягом дванадцяти місяців з дня звільнення з військової служби в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.
  • До урядового законопроєкту про зміну правил військової служби, мобілізації та військового обліку подали 4 тисячі 195 правок. Нардеп від партії "Голос" Ярослав Железняк повідомив, що попередньо, вже з 27 лютого почнеться робота Комітету з питань оборони щодо підготовки законопроєкту до другого читання і, відповідно, розгляд правок.
  • За словами Железняка, якщо все буде просуватися добре, то вже з 6 березня законопроєкт почнуть розглядати у Верховній Раді. Оскільки правок багато, то цей процес в залі може затягнутися на пару днів.