Міністр соціальної політики Павло Розенко роз’яснив ситуацію щодо цієї монетизації пільг на транспорті для всіх категорій пільговиків.
1. Пільги будуть надаватися або в безготівковій (як зараз) або готівковій формі. Це норма Закону.
Читайте також: У суді роз’яснили ситуацію з дозволом на похорон людини
2. Рішення про "монетизацію пільг" буде приймати виключно місцевий орган влади. Зважаючи на те, що пільги на транспорт зараз фінансуються з місцевих бюджетів, Кабінет Міністрів надав право саме місцевим органам вирішувати питання безготівкова/монетизована форма пільг.
3. Лише тоді, коли місцева рада прийме рішення про "монетизацію", вступає в дію і "Порядок надання пільг у готівковій формі..." який був схвалений Урядом.
4. Ніяких обмежень у "30 поїздок в місяць" Уряд не затверджував. Це дезінформація. 14 березня Уряд затвердив мінімальну соціальну норму. Це гарантія. Нижче якої місцевий орган влади не має право розраховувати монетизовану виплату пільговику.
Читайте також: Чому дострокові вибори парламенту неможливі: названо головну причину
5. Органам місцевого самоврядування надано право встановлюювати будь-яку кількість поїздок для пільговиків, але не меншу ніж мінімальна соціальна норма. Тобто, якщо міцева рада ухвалить рішення про монетизацію пільг, вона повинна встановити і відповідні соціальні нормативи.
Що таке монетизація пільг? Це заміна натуральних пільг грошовими компенсаціями. Тобто люди замість безкоштовних послуг отримують гроші, якими розплачуються за отримані послуги.