Росіяни збирають уламки морських дронів SeaBaby й намагаються створити щось своє. Проте, як розповів 24 Каналу військовий оглядач Денис Попович, насамперед треба розуміти, які саме уламки опинилися в руках окупантів.

До теми З якими написами українські дрони відправляють у Крим: щемливі слова

Що задумав ворог

Головним завданням є дізнатися, з яких умов виходять росіяни. Тоді можна робити висновки про те, наскільки вони зможуть скопіювати нашу систему. Очевидно, якщо окупанти над цим працюють, то хочуть скопіювати дрон, можливо, внести свої зміни, а далі спробувати запустити його у серійне виробництво.

Вони роблять це тому, що бачать успіх нашої тактики. Свого часу використання безекіпажних морських дронів стало ноу-хау. Завдяки цим дронам ми змогли обмежити функціонал Чорноморського флоту, яким Росія дуже вихвалялася,
– зауважив Денис Попович.

На початку повномасштабного вторгнення російський флот був для нас суттєвою загрозою. Всі ми пам'ятаємо про страх перед висадкою десанту. Зараз українці про це навіть не згадують, бо такої загрози практично немає, зокрема й через те, що Україна використовує морські дрони.

Військовий оглядач припустив, як росіяни можуть використати свій аналог морських дронів: дивіться відео

Також окупанти дуже хвилюються за долю Кримського мосту, тому зробили висновки й тепер намагаються скопіювати український винахід. Можливо, росіяни хочуть використати ці морські дрони навіть не для українського флоту, а для протистояння із західним.

"Це може стати інструментом, щоб здобути перевагу перед західним флотом й вони, можливо, хочуть використовувати їх проти великих кораблів", – додав військовий оглядач.

Що відомо про українські морські дрони SeaBaby

  • Наприкінці вересня Володимир Зеленский заявив, що Україна створює перший у світі флот морських дронів. Саме ця зброя змушує російські кораблі ховатися. Президент України додав, що морські дрони вже не раз підтвердили, що можуть протистояти кораблям Чорноморського флоту Росії.
  • У жовтні морськими дронами SeaBaby Україна атакувала носій крилатих ракет "Буян" та корабель "Павел Державін". Тоді джерела 24 Каналу повідомляли, що після підриву російські тральники та водолази так і не змогли виявити українське ноу-хау.
  • Бригадний генерал з позивним "Хантер" розповів, що влітку 2023 року Україна атакувала Кримський міст морськими дронами. Під час атаки ними керувала команда з Києва, яка перебувала за понад 900 кілометрів. В СБУ додали, що створили цей продукт виключно українськими силами та засобами.