Про це для 24 Каналу розповів Богдан Ференс – експерт-міжнародник, кандидат політичних наук. Він пояснив, чому США не визнали "Вагнер" терористами.
До теми У США визнають ПВК "Вагнера" злочинною організацією: Білий дім анонсував санкції
"Швидше за все, у США прописані правові інструменти й механізми, які залучають після ухвалення рішень. Наприклад, про визнання певної організації терористичною або злочинною у контексті транснаціональної злочинності", – сказав Ференс.
Треба зважати на законодавство США
На думку експерта, у США порівнювали різні механізми й визначили, що визнання транснаціональної злочинної організації може ефективніше допомогти співпрацювати з європейськими колегами та їхніми спецслужбами. Відтак це унеможливить діяльність вагнерівців у західних країнах.
Проте це лише припущення. Потрібно дійсно розуміти специфіку національного законодавства і які служби залучають, щоб протидіяти, – зазначив Ференс.
Вплив рішення США
Політолог вважає, що рішення США однозначно вплине на діяльність вагнерівців і самого їхнього очільника Євгенія Пригожина. Учасники, які підписували й підписують контракти, матимуть пересторогу в пересуванні світом. Їх можуть затримувати на території інших країн.
"Я сподіваюсь, що це суттєво впливатиме на розповсюдження вагнерівців", – наголосив експерт.
Росіяни вербують іноземців
За словами Ференса, Росія використовує приватні воєнні кампанії для виконання завдань на території інших країн, тому потрібно підходити комплексно. Міжнародна координація різних служб може боротися з розширенням впливу таких організацій.
"Особливо важливо це робити у різних країнах, бо росіяни вербують до ПВК. Нещодавно була інформація про Сербію, яка має певні сентименти до Росії. Тут питання максимальної заборони розширення впливу подібних організацій. Також треба розуміти, що ворог можу створювати й клони ПВК", – додав Ференс.
Вагнерівці у війні проти України: останні новини
- Після рішення США ухвалити санкції проти вагнерівців та намір визнати їх транснаціональною злочинною організацією очільник ПВК "Вагнера" Пригожин написав лист у Білий дім. Він запитує, який злочин скоїли вагнерівці.
- Британська журналістка побувала у Краснодарському краї, де розташований полігон ПВК "Вагнера". Вона показала масштаби поховань бойовиків, які воювали проти України.
- Координатор Ради національної безпеки Білого дому адмірал Джон Кірбі повідомив, що в Україні воюють 50 тисяч вагнерівців. З них 90% – це завербовані в'язні.