Смертельні випадки зафіксували у місті Мандалай, проте 20 лютого мітинги відбувалися і в інших містах. Про загиблих та поранених у місті заявив лідер добровольчої служби надзвичайних ситуацій Парахіти Дархі Ко Аунг.

До теми У М'янмі Вікіпедія – поза доступом: військова хунта заблокувала онлайн-енциклопедію

Водночас смертельні випадки підтвердив лікар-волонтер. За його словами, один із чоловіків загинув внаслідок поранення у голову, іншому куля влучила у грудну клітку – його не вдалося врятувати. Щодо відповідної ситуації поліція міста не надала коментарів.

У Мандалаї дехто із протестувальників стріляв у працівників поліції з рогаток. У відповідь силовики застосували сльозогінний газ та вогнепальну зброю.

Мітингувальники вимагали припинення військового правління та звільнення обраної лідерки Аунг Сан Су Чжи. Працівники служби порятунку назвали відповідний протест "найкривавішим днем" за понад 2 тижні акцій.

Військовий переворот у М'янмі: що треба знати

  • У М'янмі 1 лютого 2021 року стався переворот – військові захопили владу в країні. Згодом було оголошено режим надзвичайного стану.
  • Вони ув'язнили президента та інших чиновників, в країні одразу почалися протести. Водночас з'явилася інформація про відключення інтернету в країні.
  • Через військовий переворот у М'янмі Міністерство фінансів США ввело персональні санкції проти 10 фізичних та 3 юридичних осіб
  • 14 лютого на мітинг по всій країні вийшло декілька сотень тисяч людей.