Автономна Республіка Крим та місто Севастополь є тимчасово окупованими територіями України, правовий режим яких визначається нормами міжнародного гуманітарного права, наголошує МЗС.

Це варто побачити: Окупанти проводять "вибори" у Севастополі: сконфузились знатно – епічні фото

Відтак одним з ключових обов'язків держави-окупанта є дотримання національного законодавства суверенної держави України.

Крмі того, міністерство заявляє, що проведення псевдовиборів порушує як Українське законодавство, так і низку міжнародних нормативно-правових актів. Зокрема:

  • Конституції та законодавства України;
  • Статут ООН;
  • Женевську конвенцію;
  • Меморандум про гарантії безпеки України від 1994 року;
  • резолюції Генеральної асамблеї ООН;
  • цілу низку двосторонніх угод між Україною та Росією.

МЗС України наголошує, що результати незаконного голосування є юридично нікчемними та не матимуть жодних правових наслідків і не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством.

Читайте також: Окупанти проводять "чергові вибори" в анексованому Криму: що відомо

"Всі причетні до організації та проведення незаконного голосування в тимчасово окупованому Криму особи нестимуть відповідальність згідно із законодавством України", – запевняє Міністерство закордонних справ.

Будь-які кроки до послаблення санкційного тиску, так звана "нормалізація та налагодження діалогу, зокрема, безумовне відновлення роботи Росії у ПАРЄ, лише стверджує державу-окупанта у її безкарності та заохочує до нових правопорушень, підкреслює МЗС.

Що відомо про "вибори" в окупованому Криму?У Росії 8 вересня проходять "місцеві вибори". Окупаційна адміністрація Криму проводить голосування на російських "виборах до парламенту" Севастополя і місцевих органів влади.

На анексованому півострові відкрили 180 дільниць та підготували 637 тисяч бюлетенів. Прокуратура Криму закликає жителів не йти на "вибори", а в Євросоюзі запевняють: голосування не визнають, як і попередні "вибори" у Криму, проведені окупантами.