Про це розповіла Анастасія Розлуцька, керівник проекту "Є-мова!", керівник проекту "Безкоштовні курси української мови" під час прес-конференції в прес-центрі "Главком".

Читайте також: Припинення вогню на Донбасі з 5 березня: Штаб АТО зробив заяву

У цих містах ми знайшли волонтерів. У Краматорську великий запит, там працюють не тільки з дітьми, а й з людьми з обмеженими можливостями. Координатор Оксана Воробйова знайшла цікавий підхід – вивчення української мови через спільну працю. Слухачі разом роблять вишивки. Під час вишивання вони всі спілкуються одне з одним. Також є група, яка робить маскувальні сітки. Під час виготовлення маскувальної сітки вивчається українська мова,
– розповіла Анастасія Розлуцька.

Завдання курсів – допомогти людині перейти на українську мову, тобто "розв’язати язика" створити комфортне середовище. Курси направлені в першу чергу на російськомовних громадян України. На переконання волонтерки, ці російськомовні знають українську мову, але бояться чи не можуть перейти на українську.

Охоче користуються курсами емігранти та біженці з Російської Федерації в Україні.

Читайте також: Світ забув про кризу на Донбасі, – помічник генсекретаря ООН

"У нас також є групи іноземців. Наприклад, у Києві є "Дом свободной России", заснований росіянами – емігрантами. На їхній базі працюють курси з вивчення української мови. Там навчаються росіяни та білоруси. Тобто це група, де люди починають вивчати абсолютно з нуля", – сказала Розлуцька.

Проте, не в усіх містах можуть знайти волонтерів, які долучилися б до пропагування та координацію безкоштовних курсів.

В деяких містах курси закрилися. Наприклад, в Одесі. Ми не знайшли волонтерів. Закрилися також у Вінниці, Житомирі. У Тернополі немає курсів більше з тієї причини, що вимушені переселенці уже пройшли курси вивчення української мови. Тому наразі там є тільки культурницькі проекти,
– резюмувала координатор Анастасія Розлуцька.

Загалом за 4 роки роботи безкоштовних курсів вивчення української мови видано 2 100 сертифікатів. Сьогодні є осередки у 25 містах України, команда котрого складає понад 80 волонтерів – викладачів та координаторів. Головна аудиторія – російськомовні українці, вимушені переселенці та українці за кордоном.