"В Україні, як і в усьому світі, починаючи з 80-х років минулого століття, розпочалось відчутне зростання річної температури повітря. За цей період середня температура найхолодніших місяців зросла на 2-2,5 градуса. Значно скоротилась тривалість зимового періоду, сама зима стала іншою. Як правило, це нестійкий сніговий покрив, який то з’являється, то сходить", – розповів директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда в інтерв’ю "Радіо Свобода".

Читайте також: Аномальна погода у світі: у NASA показали вражаючу мапу

При цьому синоптик зазначає, що "на території України середньорічна температура підвищується навіть швидше, ніж в цілому в середньому по території земної кулі". При цьому тенденції свідчать про те, що продовжується стрімке зростання температури.

"За будь-яких умов весна прийде раніше, ніж це було ще 30-40 років тому, але не слід виключати дуже короткочасного повернення зимового характеру погоди, пов’язаного з випадінням снігу та морозами", – зазначив Микола Кульбіда.

Окрім цього, в Україні можливі й інші природні аномалії та рекорди, як це буває влітку, коли практично на всій території України температура вже сягнула 40-42 градуси тепла.

Читайте також: Синоптик розповіла, коли в Україну прийде холодна зима