Але за 13 років майже нічого не змінилося. За словами експертів, хоч Україну підтримують країни Балтії, Польща та Словаччина, сподіватися на надання плану дій щодо членства найближчім часом не треба.

Актуально "Північний потік-2" має бути зупинений, а Україна – інтегрована в НАТО, – Зеленський

Адже Німеччина та Франція виступають проти, а сусідня Угорщина взагалі блокує усі північноатлантичні ініціативи України. Перші 2 країни не бажають псувати відносини з Росією, яка погрожує серйозною реакцією на будь-які спроби Альянсу розширитися на Схід.

Угорщина – так протестує проти українського закону про освіту. Утім це не єдина перепона – відсутність рішучих реформ відіграють не останнє місце в питанні членства України в Альянсі.

Для того, щоб розглядати наше членство в НАТО, треба стати суверенною державною, мати міцну економіку, хоч б як у країн "Великої сімки". Тоді ми можемо претендувати на членство,
– відзначив військовий експерт Олег Жданов.

Натомість російська агресія на Сході і фактичне перебування у стані війни, як вважають експерти, жодним чином не впливає на участь в Альянсі. До того ж наша міцна та сучасна армія навпаки може пришвидшити вступ до НАТО.

Клімкін: Українська армія могла б вступити в НАТО вже завтра

"Наша армія могла б вступити в НАТО якщо не завтра, то умовно післязавтра, а країна – ні. Тому що судова реформа, боротьба з корупцією – це ж такі фундаментальні речі, як і сильна армія", – сказав міністр закордонних справ 2014 – 2019 років Павло Клімкін.

За словами голови громадської ліги "Україна – НАТО" Сергія Джерджа, завдання України – продовжувати реформи, брати від НАТО все те, що вона дає.

Чи зможе Україна отримати підтримку від Заходу щодо НАТО: дивіться сюжет

"Всі позитивні напрацювання, методології полегшать нам реформування. Для нас важливо досягнути сумісництва: міцну армію, потужну розвідку. Тоді саме членство буде таким формальним моментом", – сказав Джордж.

ПДЧ для України може розізлити Кремль

Водночас надання Україні ПДЧ може розізлити Кремль і призвести до ескалації війни на Сході. Також велику роль відіграють Сполучені Штати Америки, для яких Україна – вигідна не як учасник Альянсу, а як буферна зона між Європою та Росією.

Це ідеальний варіант для США і найбільш програшний варіант для Росії. США може тиснути на Росію в будь-якому питанні, використовуючи нас як важіль тиску,
– наголосив Жданов.

Наразі Україні є єдиною країною-партнером НАТО. Ми роками співпрацюємо з Альянсом у сфері науки та захисту довкілля, щодо військово-технічних питаннях, проводимо спільні військові навчання.

Зверніть увагу Путін назвав НАТО "рудиментом холодної війни"

Навіть якщо Україна отримає план дій щодо членства, то це не гарантує вступу до Альянсу. Адже хоч Україна вже зробила багато, досі є питання до реформування оборонної сфери, закону про нацбезпеку, Служби безпеки України. І чи не найголовнішим досі залишається боротьба з корупцією.