Таке рішення прийняв Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 25 березня.

Важливо Чим відрізняється надзвичайний стан від надзвичайної ситуації

Також Кабмін постановив:

  • належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;
  • залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;
  • усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;
  • надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.

Режим надзвичайної ситуації вже діяв у Київській області та місті Києві, Житомирській, Чернівецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Тернопільській, Львівській, Запорізькій, Черкаській і Донецькій областях. Тобто у всіх, де було виявлено хоч один випадок коронавірусу.

Станом на 25 березня в Україні підтвердили 113 випадки інфікування коронавірусом.

Що таке режим надзвичайної ситуації?Режим надзвичайної ситуації – стан на окремій адміністративній території, коли порушено умови нормальної життєдіяльності людей. Відрізняється від надзвичайного стану відсутністю обмежень конституційних прав громадян.

По всій Україні надзвичайна ситуація інфографіка 24 канал
Що передбачає надзвичайна ситуація / Інфографіка 24 каналу

Важливо Уряд продовжив карантин до 24 квітня

Головне про коронавірус в Україні:

  • У Чернівцях вилікували першого хворого від коронавірусу. Повторний тест, який провели чоловікові, показав негативний результат. Його вже виписали з лікарні, він повернувся додому.
  • З 12 березня в Україні ввели загальнонаціональний карантин, щоб зупинити поширення коронавірусу. Він триватиме до 3 квітня.
  • Держава 16 березня закрила свої кордони для іноземців, а з 18 березня заборонено залізничне, авіа, автобусне міжміське пасажирське перевезення.
  • На час карантину не працюють усі культурні, розважальні, спортивні заклади, ресторани, кафе, кінотеатри тощо. Винятки – аптеки та продуктові магазини, АЗС, банки, страхові компанії.

заборони в україні на час карантину через коронавірус
Що заборонено в Україні під час карантину / Інфографіка 24 каналу