Таке рішення прийняв Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 25 березня.
Важливо Чим відрізняється надзвичайний стан від надзвичайної ситуації
Також Кабмін постановив:
- належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;
- залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;
- усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;
- надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.
Режим надзвичайної ситуації вже діяв у Київській області та місті Києві, Житомирській, Чернівецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Тернопільській, Львівській, Запорізькій, Черкаській і Донецькій областях. Тобто у всіх, де було виявлено хоч один випадок коронавірусу.
Станом на 25 березня в Україні підтвердили 113 випадки інфікування коронавірусом.
Що таке режим надзвичайної ситуації?Режим надзвичайної ситуації – стан на окремій адміністративній території, коли порушено умови нормальної життєдіяльності людей. Відрізняється від надзвичайного стану відсутністю обмежень конституційних прав громадян.
Що передбачає надзвичайна ситуація / Інфографіка 24 каналу
Важливо Уряд продовжив карантин до 24 квітня
Головне про коронавірус в Україні:
- У Чернівцях вилікували першого хворого від коронавірусу. Повторний тест, який провели чоловікові, показав негативний результат. Його вже виписали з лікарні, він повернувся додому.
- З 12 березня в Україні ввели загальнонаціональний карантин, щоб зупинити поширення коронавірусу. Він триватиме до 3 квітня.
- Держава 16 березня закрила свої кордони для іноземців, а з 18 березня заборонено залізничне, авіа, автобусне міжміське пасажирське перевезення.
- На час карантину не працюють усі культурні, розважальні, спортивні заклади, ресторани, кафе, кінотеатри тощо. Винятки – аптеки та продуктові магазини, АЗС, банки, страхові компанії.
Що заборонено в Україні під час карантину / Інфографіка 24 каналу