У разі невиконання порушникам "пригрозили" відкрити проти них кримінальну справу за ухилянство. Однак, чи є таке рішення законним – питання. Розібратись з цим допоміг адвокат юридичної фірми "Міллер" Андрій Новак.

Дивіться також Рада звузила можливості відстрочки: під ударом ті, хто має родичів з інвалідністю

Вони (військкомати) по суті сповіщають населення, що наразі відбуваються мобілізаційні заходи, однак обов'язку для населення прибувати до ТЦК не має, оскільки таке сповіщення не являється повісткою,
– зазначив юрист Андрій Новак.

Адвокат уточнив, що тих осіб, які не мають повістки та не прийдуть до ТЦК, не зможуть притягнути до відповідальності. Адже, єдина законна вимога прибути до ТЦК – повістка, за яку військовозобов'язаний розписався в отриманні.

Мета дій ТЦК

"Подібні накази ТЦК видають щоразу, як продовжується дія воєнного стану та мобілізації. Основна мета – повторне оповіщення військовозобов'язаних для подальшої явки в ТЦК", – додав Новак.

Цим наказом у військкоматі також закликають чоловіків стати до служби під час мобілізації незалежно від місяця їхнього перебування на військовому обліку.

У яких регіонах видали подібні накази

  • Окрім Оболонського ТЦК у Києві, де роздрукований наказ навіть почали розклеювати біля будинків та підʼїздів, подібний документ підписав начальник Івано-Франківського обласного ТЦК та СП.
  • Мовиться про те, що усі чоловіки призивного віку повинні з'явитись у міські ТЦК протягом 10 днів.
  • Згодом у ТЦК пояснили, що наказ видають кожного разу, коли продовжують воєнний стан та мобілізацію.