Коли відбудеться зустріч лідерів "нормандської четвірки": заява Резнікова

Про це посадовець розповів у ефірі програми "Свобода слова". Водночас він зауважив, що наступна зустріч лідерів України, Німеччини, Франції та Росії у нормандському форматі відбудеться після того, як стане зрозумілим, що виконано умови минулого саміту у Парижі.

До теми Нікому не потрібен саміт заради саміту: у Зеленського висловились про нормандський формат

Я – переконаний, що протягом серпня така зустріч є можливою. Це можливо за умови, що ми дійсно рухаємося назустріч,
– підкреслив посадовець.

За його словами, опоненти України в Кремлі можуть спеціально затягувати час або навпаки – у разі, якщо їм щось буде потрібно на цих перемовинах.

Перемовини у нормандському форматі: що відомо

Востаннє перемовини за участю лідерів країн нормандської четвірки пройшли 9 грудня 2019 року в Парижі. Це був перший такий захід із 2016 року та третій загалом. Під час паризького саміту політики досягли низку домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

нормандський формат домовленості путін зеленський
Про що домовилися учасники паризького саміту в грудні 2019 року / Інфографіка 24 каналу

Наступна зустріч мала відбутися в Берліні весною 2020 року. Однак через ситуацію з коронавірусом перемовини ускладнилися та її перенесли на пізніший термін.

30 квітня в форматі відеоконференції відбулася зустріч міністрів закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії. Вони обговорили передусім безпекові питання врегулювання ситуації на Донбасі та обмін полоненими.

Зверніть увагу Ультиматумів не ставили, процес не буксували: Кремль про переговори у Берліні

3 липня в Берліні зустрілися вже політичні радники голів держав "нормандської четвірки":

  • від України – глава ОП Андрій Єрмак і віцепрем'єр Олексій Резніков;
  • від Франції – зовнішньополітичний радник президента Еммануель Бонн;
  • від Росії – заступник голови АП Путіна Дмитро Козак;
  • від Німеччини – помічник із зовнішньополітичних питань канцлера Ян Геккер.

Перемовини тривали приблизно 11 годин. Учасники заходу обговорили процес виконання домовленостей, досягнутих у грудні 2019 року на саміті у Парижі. Також визначили завдання, які має бути реалізовано під час найближчих засідань мінської Тристоронньої контактної групи. Мета – прискорення переговорів та новий саміт у Берліні.

Водночас сторони погодилися, що мають бути реальні заходи для забезпечення повного та всеосяжного режиму припинення вогню.