Цю позицію висловив прессекретар російського президента Дмитро Пєсков, передають росЗМІ.

Раніше Говорили 10 годин, прориву не сталося: у Росії розповіли деталі перемовин з Україною у Берліні

Відбулися контакти на рівні радників глав держав нормандської четвірки. Ми вже чули заяви мого колеги Козака про те, що не вдалося істотно просунутися, і дійсно тут можна ще раз повторити, що в черговий раз не вдалося просунутися не з вини російської сторони,
– сказав Пєсков.

Він також спростував інформацію про те, що Росія висувала ультиматум Україні щодо внесення пропозицій про зміни в Конституцію до 6 липня. Мовиться про законопроєкт про закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції.

"Ніхто ніякі ультиматуми не ставив, але те, що давним-давно ця робота повинна була бути проведена, і давним-давно Україна мала виконати взяті раніше неодноразово на себе зобов'язання, – це очевидний факт, який навряд чи хтось зможе заперечити", – заявив Пєсков.

Перемовини у Берліні: що відомо

  • Тривали приблизно 11 годин.
  • Учасники зустрічі обговорили процес виконання домовленостей, досягнутих у грудні 2019 року на саміті у Парижі.
  • Визначили завдання, які мають бути реалізовані під час найближчих засідань Тристоронньої контактної групи. Мета – прискорення переговорів та новий саміт у Берліні.
  • Сторони погодилися, що потрібні реальні заходи для забезпечення повного і всеосяжного режиму припинення вогню.
  • Найближчим часом сторони мають узгодити порядок денний для роботи ТКГ.
  • Німецькі ЗМІ повідомляли, що під час зустрічі Росія начебто вимагала від України до 6 липня презентувати проєкт змін до Конституції щодо Донбасу.

Актуально Ніхто нічого не вимагав, – Зеленський про вимоги Росії щодо особливого статусу Донбасу

  • Також нібито мовилось про негайну юридичну реорганізацію окремих районів Донецької та Луганської областей. Це повинно закріпити особливий статус цих районів у державному устрої України.
  • Водночас, Москва вимагала, щоб Київ активізував зусилля з реалізації так званої формули Штайнмаєра щодо надання особливого статусу відразу після того, як ОБСЄ визнає місцеві вибори на Донбасі вільними та справедливими.