Про це пише The Wall Street Journal.
Читайте також: Кремлю вийшло здивувати нас, – командувач НАТО
Пропозиція Америки передбачає, що в альянсу буде 30 батальйонів, 30 винищувальних ескадрилій та 30 військово-морських кораблів, готових до розгортання, що у сумі становить приблизно 360 винищувачів із 30 тисячами військовослужбовців. Поки, як зазначається, пропозицію США схвалюють і сподіваються досягти угоди щодо цього питання до саміту лідерів НАТО, який відбудеться в липні.
"Під час холодної війни плани Сполучені Штати передбачали перекидання до Європи десяти американських дивізій – це 200 тисяч військовослужбовців – за 10 днів. У новій пропозиції акцент ставиться на здатності до мобілізації європейських союзників і менш амбітний термін у 30 днів", – зауважує видання.
У 2017 році в Польщі та країнах Балтії біля російського кордону було розміщено 4,6 тис. військовослужбовців НАТО. Альянс також має 5 тис. солдатів у складі передових сил, які повинні прийти їм на підмогу протягом 10 днів. На думку колишнього заступника генсека НАТО Александра Вершбоу, "цим військам потрібна підтримка з боку 30 готових до бою батальйонів".
Підкріплення – як і раніше невіддільний елемент. І очевидно, що здатність НАТО перекидати підкріплення поки набагато слабкіша, ніж потрібно,
– вважає експерт.
Читайте також: В Європі переобладнають дороги для перекидання військ і танків