Розстріл Майдану 20 лютого "правоохоронці" розпочали із водометів, згодом – кинули перші гранати.
Читайте також: Страху не було: страшні спогади майданців про масові убивства 2014 року
Майданівці прикривалися від куль саморобними щитами, а їхньою основною зброєю стали палиці та коктейлі молотова.
Спалений будинок профспілок/ Джерело: Getty Images
Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані прощалися із загиблими.
Снайпери розстрілювали Майдан протягом 3 годин/ Джерело: Getty Images
Служителі тодішнього режиму 20 лютого вбили найбільше протестувальників – понад 60. З 18 по 20 лютого на Майдані загинули 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.
Сьогодні українці вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні – їхній день відзначають щорічно 20 лютого згідно з президентським указом.
20 лютого – День Героїв Небесної сотні/ Джерело: Getty Images
Звання Герой України, присвоїли 105 Героям Небесної Сотні посмертно. Троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.
Страшні списки відкрили 22 лютого/ Джерело: Getty Images
Читайте також: Обличчя Євромайдану: де зараз лідери протестів
Українські правоохоронці досі не розслідували злочини, скоєні у часи Євромайдану 2013-2014 років. Однак Генпрокурор Юрій Луценко на телебаченні заявив про завершення досудового слідства у справі про розстріли на Майдані.
Винні досі не покарані/Джерело: Getty Images
Голова ГПУ переконує, що відомство має всі докази для передачі справи до суду. Однак адвокат родин героїв Небесної сотні слова Луценка заперечила – не всі експертизи провели, не зібрали усі фото та відео. Минуло п'ять років – і ті, хто рострілювали українців, досі не покарані.
Дивіться відео про трагічні події на Майдані
Фото – Getty Images.