Про це в авторській програмі Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі розповів міністр юстиції Денис Малюська. Він зазначив, що олігархи мають обрати чи вони у політиці, чи у бізнесі.
До теми Проблем не буде, – Малюська сказав, як доводитимуть причетність олігарха до політики
Денис Малюська акцентував на важливості того, аби політика стала європейською – де б за кожною партією не "маячила" фігура олігарха чи за державним підприємством не стояла бізнес-структура, яка на ньому живе й паразитує.
Відійти від політики і зайнятись економікою. Або навпаки, якщо хтось хоче бачити себе лише в політиці – позбутися своїх економічних активів і стати бідним чиновником, що навряд чи трапиться,
– сказав міністр юстиції.
Неприємні наслідки статусу олігарха
Той, хто залишиться одночасно і в медіа, і у бізнесі, і у політиці – повинен бути максимально прозорим. І це має бути досить неприємний статус. У тому сенсі, що ця особа буде у реєстрі, пояснив Малюська.
"Щодо зустрічей з такою особою буде надзвичайно суровий контроль і (необхідне – 24 канал) звітування будь-яких зустрічей чиновника з нею. Перебування з такою особою в одній фракції буде неприємним тягарем, м'яко кажучи", – зазначив глава Мін'юсту.
Зверніть увагу Є втручання в особисте життя, – Денісова розкритикувала законопроєкт про олігархів
За його словами, можливо, найважчий тягар – це те, що відповідна особа матиме труднощі у проходженні комплаєнсу з міжнародними компаніями, з іноземними компаніями, які дбають про свою репутацію. Тобто неприємний негатив, який не хотів би на собі відчувати жоден великий олігарх.
Інтерв'ю Дениса Малюськи програмі "Перші особи": дивіться відео 24 каналу
Закон щодо статусу олігарха: коротко
- Президент України ще у квітні ініціював створення законопроєкту про статус олігарха в Україні. Володимир Зеленський вніс документ до Верховної Ради у червні.
- 1 липня законопроєкт про олігархів парламент підтримав в першому читанні. Наразі до нього внесли понад тисячу правок.