Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на голову Виконавчого комітету СНД Сергія Лебедєва.

"Ми з жалем констатуємо, що в серпні було закрито представництво України при статутних органах Співдружності", – сказав Лебедєв журналістам у вівторок в Мінську.

Разом з тим, голова виконкому згадав про "контакт з Україною", який залишився. За його словами, його здійснюють у Мінську через посольство України в Республіці Білорусь. Там для цього виділений спеціальний співробітник.

Читайте також: У СНД висловили своє бачення щодо перебування України в організації

"Я в цьому трагічного нічого не бачу, у нас вже була схожа ситуація", – зауважив Лебедєв, разом з тим висловивши сподівання, що Україна все-таки збереже свою присутність у Співдружності.

Лебедєв зазначив, що Україні буде направлено запрошення для участі в засіданні ради глав урядів СНД, яке пройде в Астані 2 листопада. Він підкреслив, що "Україна не вийшла зі складу Співдружності, вона де-юре залишається державою-учасником, тому ми направляємо їй всі документи і запрошення".

Відео коментаря політолога Віталія Кулика

Раніше Росія висловила Україні цинічне звинувачення через вихід зі статутних органів Співдружності.

Що таке СНД?Співдружність Незалежних Держав (СНД) – регіональна міжнародна організація, яка об'єднує більшість країн, що колись були в складі Радянського Союзу. Створена з метою співпраці на пострадянському просторі.

Які відносини СНД з Україною?Після створення СНД Україна не ратифікувала Статут СНД, тому де-юре була не членом Співдружності, а країною-спостерігачем. Також офіційно Україна не виходила з СНД, але після початку російської агресії співробітництво з цією організацією було зведене до мінімуму. 19 травня 2018 року Україна остаточно припинила роботу у всіх статутних органах СНД.