Громадськість не має права критикувати й засуджувати воїнів. Якими б досвідченими правозахисниками, експертами, чи провідними спеціалістами в певних галузях не були представники цієї громадськості.
Читайте також: Генерал США на прикладі України пояснив, чому Росія є небезпечною для Європи
Професійні якості не роблять із цивільної людини військову. Не перетворюють людину на комбатанта, що орієнтується в поняттях і правилах поведінки зовсім паралельної військової реальності.
Жодна людина в країні, котра ніколи особисто не стикалася з війною і фронтом, не має права засуджувати, критикувати, або ж оцінювати діяльність тих, хто тримав у руках зброю. Критикувати і оцінювати діяльність на фронті. Там, де вона ніколи не була.
Так само, як качати права, розкручувати, або ж намагатись очолити якісь протести, критикувати українську владу та українців в Україні мають право тільки виключно самі українці і більше ніхто інший.
Те ж саме стосується й солдат. Критикувати тих, хто був на фронті за їх вчинки мають моральне право тільки ті, хто теж був на фронті. Ті, хто може розуміти реалії. І ніхто інший.
Ті, хто не бував на фронті, не можуть розуміти реалій. Ті, хто не був на фронті, можуть тільки давати поради. Роблячи це тільки після того, коли їх поради хто-небудь спитає. Так само, як будь-які, навіть найбільш кристально чисті і найпрофесійніші, іноземці можуть згодитись українській політиці тільки у якості консультантів тоді, коли їх згодяться слухати.
Для українських протестів нам вистачить українців. Для критики і оцінки діяльності комбатантів нам вистачить комбатантів.
Читайте також: Мінські домовленості – це наша боротьба зі здоровим глуздом