Їх Україна запропонувала транспортувати на спеціальних умовах. Це трапилось на пресконференції в понеділок, 25 жовтня.
До теми На РНБО обговорили шляхи боротьби з газовою кризою
Німеччина отримала пропозицію України щодо газу
Ми отримали цю пропозицію від України і передали Федеральному міністерству економіки та енергетики, як і всі інші пропозиції української сторони. Ми будемо її інтенсивно обговорювати,
– заявила Фельдгузен.
Вона також пояснила, що Німеччина намагається разом з Україною зберегти транзит газу через українську територію.
Окрім того, на її думку, колись газовий транзит повністю припиниться, тому Україні слід працювати над майбутнім своєї газотранспортної системи. Зокрема мовиться про роботу над тим, щоб надалі забезпечити нею і транзит водню, щоб стати енергетично незалежною. А також самій мати змогу експортувати енергію.
Коротко про транзит газу через Україну
- Транзит газу через Україну під загрозою через запуск "Північного потоку-2", який збудувала Росія. Німеччина та Штати уклали угоду щодо "ПП-2". Згідно з ним, Україна має отримати гарантії збереження транзиту газу після запуску скандального газопроводу.
- 22 жовтня на засіданні РНБО проаналізували стан енергетичної системи України. За підсумками вирішили створити велику робочу групу, яка працюватиме над виконанням закону про забезпечення енергобалансу країни.
- РНБО доручила "Нафтогазу" та оператору ГТС визначити спеціальні умови для транспортування природного газу у Європу. Мовиться про щонайменше 55 мільярдів кубів на рік.
- У цей же день Володимир Зеленський заявив, що додаткова транзитна потужність може бути надана зі знижкою до 50% від чинного тарифу в контракті між "Нафтогазом" і "Газпромом".