Таку думку 24 каналу висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Читайте також: Хто збивав "Боїнг 777": опубліковано фото росіян, причетних до катастрофи MH-17
Як розповідає політолог, наступна фаза розслідування – встановлення конкретних винних, частина яких уже відома (зокрема, мова про командира 53-ї бригади збройних сил Росії Сергія Мучкаєва, до якої приписаний Бук, з якого збили літак, а також Сергія Дубинського із позивним "Хмурий" – "24"). Фесенко зауважує, що треба уважно стежити за розслідуванням спільноти Bellingcat і за заявами СБУ, серед яких з'являються деталі, які, якщо підтверджуються, стають частиною матеріалів міжнародної групи.
Експерт вважає, що в другій половині 2018 року ми побачимо наступну частину розслідування. Потім постане питання, де, як і в якій формі пройде міжнародний суд, так як Росія не визнає результати розслідування.
Проміжні результати розслідування вже зараз можуть вплинути на продовження санкцій ЄС, рішення про що прийматиметься в кінці червня на саміті. Емоційно і політично на тлі того, що підтверджується пряма участь Росії у військових діях проти України і причетність РФ до трагедії зі збитим "Боїнгом", було б аморально скасовувати санкції,
– підкреслює Володимир Фесенко.
Фесенко також наголосив,. що розслідування по збитому боїнгу – ще одна довготриваюча конфліктна тема у відносинах між умовним Заходом і Росією.
Нагадаємо, представники об'єднаної слідчої групи з розслідування аварії літака "Боїнг-777" рейсу МН17 оприлюднили проміжні результати розслідування катастрофи авіасудна у небі над Донбасом. Дані слідчих підтверджують, що літак рейсу МН17 був збитий з установки "Бук", яка у липні 2014 року потрапила на окуповану територію Донбасу з території Росії. Після публікації даних розслідування про збиття "Боїнга 777" над Донбасом, в МЗС України заявили, що 12 червня держава скерує до Міжнародного суду ООН меморандум щодо порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.
Що таке катастрофа MH17? 17 липня 2014 року у небі над Донбасом був збитий пасажирський літак "Боїнг-777", який здійснював рейс з Амстердама до Куала-Лумпура. В катастрофі загинули усі 298 людей, що перебували на борту. У вересні 2016 року представники міжнародної слідчої групи заявили, що літак був збитий ракетою з комплексу "Бук", який на тимчасово непідконтрольну територію Донбасі завезли з Росії.