Російський правозахисник Марк Фейгін розповів 24 Каналу, що, імовірно, не випадково був озвучений цей наратив. Не можна виключати того, що цей обмін супроводжувався, зокрема, й конфіденційними домовленостями.

До теми Масштабний обмін ув'язненими між Росією та Заходом: що відомо про звільнених та які мотиви Росії

Демонструють нібито діалог

Також не випадково обмін відбувався саме зараз – напередодні президентських виборів у США. Росіяни так демонструють нібито діалог і з демократами. Мовляв, вони можуть з ними домовитись і щодо розв'язання війни в Україні.

Це гра Москви, яка була дуже зацікавлена в цьому обміні після вбивства Олексія Навального. Захід дорікнув росіянам, що раніше були домовленості щодо його обміну, але його вбили в тюрмі. Після цього Путін дав більше ув'язнених під час останнього обміну,
– пояснив правозахисник.

Водночас демократи, на його думку, схильні до домовленостей з Росією. У Трампа своя позиція з цього приводу. Він говорить, що "зустрінеться з Путіним і розв'яже війну в Україні". Щодо обміну, то Трамп заявив, що у ньому фігурували кошти, які нібито США заплатили Росії.

Він натякає, що можливо зараз певні санкції проти Росії послаблять, і що, імовірно, це частина домовленостей. В цьому сенсі Трамп правий. Проте США не заплатили Росії напряму, а імовірно послабили санкції, а це збереже Москві мільярди доларів,
– зауважив Фейгін.

"Ключ" до санкцій – в України

Втім, можна припустити, що Захід в майбутньому, імовірно, послабить санкцій проти Росії. Однак це, на думку правозахисника, не відбудеться, якщо не буде домовленостей щодо розв'язання війни в Україні. Проте "ключ" до них – у Києва, і якщо він не погодиться, тоді не буде сенсу згортати санкції.

Можливо, будуть якісь точкові послаблення, адже Камала Гарріс разом з демократами виграли від обміну. Тому Москва, напевно, розраховує отримати дивіденди від цього, натякнувши в майбутньому демократам, що вони мають "борг" перед Кремлем.

Також США може використовувати це як пролог до гіпотетичних перемовин щодо України.

"Тому послаблення санкцій – це інструмент, в якому Росія зацікавлена, а Захід може скористатися цим важелем впливу", – зазначив Марк Фейгін.