Посвідчення та військові квитки вручив полковник ЗСУ Олександр Тарнавський, повідомили у пресслужбі Збройних сил України.
Важливо: Відомі імена українців, які залишилися в полоні бойовиків після обміну: список
Він подякував військовослужбовцям за виявлену витримку і незламність, та привітав з прийдешніми різдвяними святами.
Довідка. Обмін полоненими відбувся 29 грудня. На Батьківщину повернулися 76 полонених. Серед звільнених українців – 12 військових і письменник, журналіст "Радіо Свобода" Станіслав Асєєв.
Україна передала російській стороні 124 утримуваних. Серед них і скандальні 5 ексберкутівців, яких в Україні судили за підозрою у розстрілах активістів Майдану у 2014 році.
Список військових, які перебували у полоні:
- Воскобойник Володимир – військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади. Зник безвісти 24 травня 2018 року. Через 4 доби з’ясувалося, що він потрапив у полон поблизу Докучаєвська (точних даних про обставини немає досі). До полону прослужив на передовій 8 місяців.
- Геймур Олександр – старший солдат, потрапив у полон 22 травня. Один із восьми військовослужбовців, які, за повідомленням штабу ООС, рухаючись на вантажному автомобілі, в районі населеного пункту Новотроїцьке відхилилися від визначеного маршруту та потрапили на тимчасово окуповану територію, де були затримані бойовиками. Нагороджений відзнакою Міністерства оборони України "Знак пошани".
- Глондар Сергій – військовий. Проживав у Кіровоградській області. У лютому 2015 року був захоплений у полон під час виконання бойового завдання в Дебальцівському оточенні. У 2014 році нагороджений відзнакою Міноборони України "За зразкову службу".
- Дєєв Іван – військовослужбовець 8-го окремого полку спеціального призначення. Потрапив у полон 5 лютого 2017 року. Виконував завдання з ведення спеціальної розвідки у визначених районах. Нагороджений орденом "За мужність" 3 ступеня.
- Дуванов Кім – військовий. Командир 1-го зенітно-ракетного відділення зенітно-ракетного взводу мотопіхотного батальйону. У травні він та ще 7 військовослужбовців Збройних сил України були захоплені бойовиками поблизу населеного пункту Оленівка.
- Жемелінський Василь – військовий. Проживав у Кіровоградській області. Оператор відділення засекреченого зв'язку 34-го батальйону 57-ї бригади. В лютому 2018 року був захоплений у полон у Донецькій області. Обставини уточнюються.
- Євтушок Юрій – військовослужбовець 14-ї окремої механізованої бригади. Потрапив у полон у травні 2018 року під час висування до передового спостережного посту.
- Іванчук Сергій – військовослужбовець 8-го окремого полку спеціального призначення, капітан. Виконував завдання з ведення спеціальної розвідки у визначених районах. Потрапив у полон 5 лютого 2017 року. За особисту мужність і героїзм у 2014 році був нагороджений орденами Богдана Хмельницького 3 та 2 ступенів.
- Коріньков Олександр – військовий. Проживав у Кропивницькому. У лютому 2015 року був захоплений під час виконання бойового завдання в Дебальцівському оточенні в Донецькій області. Олександр разом із Сергієм Глондарем виводили колони українських військових з Дебальцевого й потрапили у ворожу засідку.
- Пантюшенко Богдан – військовий. Потрапив у полон 18 січня 2015 року під час виконання бойового завдання у селищі Спартак поблизу Донецького аеропорту.
- Пундор Борис – військовий. Потрапив у полон 22 травня 2019 року. Старший солдат. Один із 8 військовослужбовців, які, за повідомленням штабу ООС, рухаючись на вантажному автомобілі, в районі населеного пункту Новотроїцьке відхилилися від визначеного маршруту та потрапили в полон.
- Фурсов Роман – військовослужбовець 16-го окремого мотопіхотного батальйону 58-ї окремої мотопіхотної бригади. Потрапив у полон 23 листопада 2017 року. Вважався таким, що загинув у бою 23 листопада в районі села Кримське (Новоайдарський район Луганської області). Пізніше стало відомо, що він насправді перебуває у полоні.
Весь список: Що відомо про 76 українців, які повернулися в Київ – список