Про це повідомляє PSB-News.
Видання зазначає, що на сайті "Електрозаводу" виконання замовлень для незаконних кримських електростанцій приховують. Там є лише згадка про постачання шунтуючих реакторів для енергомоста в Крим.
За матеріалами сайту компанії журналісти встановили низку зав’язків. Зокрема, до складу холдингової компанії «Електрозавод» входить науково-дослідний, проектно-конструкторський та технологічний інститут трансформаторобудування ВАТ "ВІТ" (м. Запоріжжя).
Також з відкритих джерел журналісти з’ясували, що для незаконної Сімферопольської ТЕС поставка трансформаторів здійснюється згідно з договором від 19 вересня 2016 року. Поставки повинне здійснювати саме ТОВ "Електрозавод".
Поставка трансформаторов також здійснюється баржі-буксирним складом: буксир "SQUAL" і баржа-понтон "DAMEN RIVERSATAR 3". Про пересуваннях баржі-буксирного складу можна робити висновки по скріншотах. Так, 16 липня після доставки турбін на окуповану територію буксир "Шквал" з баржею йдуть в Темрюк.
22 липня буксир "Шквал" з баржею проходять Керч – Єнікальський канал. Після проходження Керч – Єнікальським каналом баржі-буксирний складу попрямував в порт Феодосія. Трансформатори доставили в порт Феодосія 23 липня 2017 року.
Видання зазначає, що роль холдингу "Електросталь" в поставках для незаконних римських електростанцій вимагає ретельного вивчення компетентними органами, адже такі дії підпадають під санкції США.
Читайте також: Siemens припиняє постачати устаткування російським держкомпаніям через "кримські турбіни"
Нагадаємо, на початку липня з'явилась інформація, що на станціях в окупованому Криму планують встановити турбіни німецького концерну Siemens. Історія одразу ж викликала чималий резонанс.
Німецький концерн Siemens визнав, що його продукція (газові турбіни) потрапили до окупованого Криму в обхід санкцій. Згодом Siemens подав позов до Арбітражного суду Москви щодо цих поставок.