Учасниками договору про створення МКС є 123 країни. Проте серед них немає ні США, ні Росії.

До теми Президент Сербії лякає "поганими наслідками" через ордер на арешт Путіна

США не є підписантом Римського статуту

Блінкен вважає, що країни Європи, які є підписантами Римського статуту, повинні виконати ордер на арешт Путіна й видати його Міжнародному кримінальному суду, якщо кремлівський диктатор туди поїде.

"Я вважаю, що кожен, хто є учасником (Міжнародного кримінального – 24 Канал) суду й має певні зобов'язання, повинен виконувати свої зобов'язання", – зауважив держсекретар.

Водночас він ухилився від відповіді на запитання, чи чекала б президента Росії та сама доля, якби він приїхав до США.

Не можу говорити наперед, тому що, очевидно, треба розглядати закони, а ми, як ви знаєте, не є учасником Міжнародного кримінального суду. Тому я б не хотів це обговорювати,
– зазначив Блінкен,

За його словами, Путін навряд чи найближчим часом планує приїхати у США.

Варто прочитати У ПАР, куди готувався їхати Путін, висловились щодо ордера на його арешт

МКС видав ордер на арешт Путіна: коротко

  • Міжнародний кримінальний суд 17 березня видав ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Це рішення пов'язане з незаконною депортацією дітей з тимчасово окупованих територій України до Росії.
  • Офіс Генерального прокурора України передав МКС понад 40 томів матеріалів, зокрема і про вивезення понад 16 тисяч дітей з Харківської, Херсонської, Донецької та Луганської областей. Однак ця цифра може бути набагато більшою.
  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що цей ордер – історичний момент, з якого починається історична відповідальність.
  • Своєю чергою, президент США Джо Байден підкреслив, що рішення МКС щодо Путіна є "дуже сильним аргументом".