Про це заявив керівник апарату прем'єр-міністра Угорщини Ґерґелі Гуляш. Він додав, що для цього буцімто не буде законних підстав.

До теми Чи можуть Путіна затримати у США: Блінкен ухилився від відповіді

Угорщина не затримуватиме Путіна

Керівник апарату Орбана заявив, що Римський статут не був інтегрований в угорську правову систему.

Ми можемо посилатися на угорське законодавство і на його підставі не можемо заарештувати російського президента... оскільки статут МКС не був оприлюднений в Угорщині,
– зазначив Гуляш.

За словами посадовця, його уряд "не сформував позицію" щодо ордера на арешт Путіна.

"Ці рішення не є найбільш вдалими, оскільки воно веде до подальшої ескалації, а не до миру, це моя особиста суб'єктивна думка", – додав Гуляш.

Варто зауважити, що Путін – є лише третім чинним президентом, на якого МКС видав ордер на арешт. Це рішення означає, що він може бути заарештований і відправлений до Гааги, якщо поїде до будь-якої країни-члена МКС.

Варто прочитати У ПАР, куди готувався їхати Путін, висловились щодо ордера на його арешт

МКС видав ордер на арешт Путіна: коротко

  • Міжнародний кримінальний суд 17 березня видав ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Це рішення пов'язане з незаконною депортацією дітей з тимчасово окупованих територій України до Росії.
  • На думку МКС, є достатні підстави вважати, що Путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за цей воєнний злочин.
  • Офіс Генерального прокурора України передав МКС понад 40 томів матеріалів, зокрема і про вивезення понад 16 тисяч дітей з Харківської, Херсонської, Донецької та Луганської областей. Однак ця цифра може бути набагато більшою.
  • Президент США Джо Байден наголосив, що рішення МКС щодо Путіна є "дуже сильним аргументом".
  • Своєю чергою, Росія, яка не є стороною МКС, заявила, що це рішення було безглуздим. Москва не втомлюється заперечувати звинувачення в тому, що її війська чинили звірства під час вторгнення на територію України, попри численні докази.