Таку думку в ефірі 24 каналу озвучив народний депутат групи "Справедливість" Ярослав Юрчишин. Зокрема країни зі статусом ОСП НАТО отримують можливість розміщення військових баз, хоч і без права використовувати війська, які на них перебувають.
До теми Нам цікаве повноцінне членство, – інтерв'ю Кравчук про НАТО й зустріч Зеленського з Байденом
"Це палка з двома кінцями. З одного боку, це нам може дати додаткові напрямки співпраці зі США, а з іншого – є великий ризик загальмувати або звести нанівець процедуру набуття цього статусу", – наголосив Юрчишин.
Досягнення стратегічної цілі
За словами нардепа, історія свідчить, що жодна країна, яка отримала статус основного партнера США поза НАТО потім так і не змогла вступити до Альянсу. Усі перелічені вище країни не мають перспектив, щоб увійти до Організації.
Це дискусійна ситуація, бо погнавшись за швидкими рішеннями, ми можемо програти стратегічно,
– підкреслив Юрчишин.
Депутат додав, що в Конституції України прописана ціль вступити в НАТО. Відтак влада мусить продумати усі подальші кроки й зважити, чи не заважають вони стратегічній цілі.
"У 2017 році було аналогічне звернення парламенту попереднього скликання, США не відповіли", – повідомив Юрчишин.
Співпраця зі США
Учасник групи "Справедливість" у Верховній Раді України акцентував, що є й інші шляхи отримання бонусів, які надає статус ОСП НАТО й українська дипломатія уже рухається в цьому напрямку. Мовиться про:
- укладення розширеної угоди, яка дає додаткове фінансування та знижки на закупівлю озброєння у США;
- співпраця в галузі виробництва зброї.
"Спрощувати це питання не варто. Ми поки що не маємо жодних гарантій, що наше звернення буде позитивно оцінене й адекватно відреаговане США", – резюмував Юрчишин.
Юрчишин про статус ОСП НАТО для України: дивіться відео
Вступ України в НАТО: останні новини
- П'ята президентка Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що Україні знадобиться щонайменше 20 років для вступу в НАТО. Мовиться про численні реформи та зміни структур, що виконати умови для вступу.
- Глава Офісу Президента Андрій Єрмак наголосив, що в НАТО є країни, які проти вступу України до Альянсу. Водночас США підтримують рішення української влади.
- Директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик зазначив, що розмови про ПДЧ і членство України в НАТО можуть тривати роками. Він пропонує Україні обговорювати з партнерами усі сфери.